Новини        19 Березня 2018        551      

Подробиці обласного семінару з дитячої хореографії

17 березня до танцювальної зали Миколаївської гімназії № 4, де працює один з провідних ансамблів області — «Народний художній колектив» ансамблю танцю «Джерельце», практично з усіх районів Миколаївщини з’їхалися майже 70 керівників танцювальних колективів для того, щоб узяти участь у семінарських заняттях з дитячої хореографії. З якими корисними рекомендаціями та настановами повернулися семінаристи додому, а також які акценти під час занять зробила керівник колективу, відмінник освіти України, заслужений працівник культури України Ганна Макарова — далі у статті.

Семінарські заняття з дитячої хореографії — це ще один результат плідної співпраці обласного центру народної творчості та Миколаївського міського палацу творчості учнів, дітищем якого є «Народний художній колектив» ансамбль танцю «Джерельце». Саме на цьому наголосила, вітаючи учасників заходу, директор МОЦНТ та КОР, заслужена артистка України Наталія Баштова. А провідний методист з хореографії Анатолій Кривошей зауважив, що тема семінару була обрана саме за побажаннями колег з області. На початку заходу завідувач відділу художньо-естетичного виховання Миколаївського міського палацу творчості учнів Інна Близниченко ознайомила присутніх з історією та численними творчими здобутками гордості закладу — ансамблю «Джерельце». А також наголосила, що минулий рік для Ганни Макарової став не менш плідним, адже за вагомі досягнення їй було присвоєно почесне звання «Заслужений працівник культури України». Сьогодні «Джерельце» — це великий творчий колектив, у якому працює більше 200 вихованців від 4 до 18 років. У заході взяли участь і випускники Ганни Макарової, які працюють у професійних колективах не лише України, а й далеко за кордоном.

Цього разу заняття були присвячені темі: «Системна методика хореографічного виховання дітей різних вікових категорій». До уваги присутніх Ганна Макарова запропонувала фрагментальний показ елементів роботи з колективом: від перших кроків до вищого рівня майстерності. Зокрема, до програми семінару увійшли:

  • Теоретично-практичне заняття «Ігрові танцювальні рухи, притаманні молодшій групі першого та другого року навчання»;
  • Майстер-класи на базі середньої та старшої груп:
  • «Від простого до складного. Вправи біля станка як основа осанки та підготовки м`язів виконавця»;
  • «Технічні вправи та танцювальні комбінації на середині зали»;
  • Тренінг «Послідовність методики хореографічного виховання дітей різних вікових категорій»

Практична частина семінару присвячувалася також методиці створення дитячого аматорського колективу. Увага семінаристів була зосереджена на:

  • деталях роботи з початківцями;
  • важливості правильного вибору репертуару, враховуючи вік учасників;
  • впливі музичного супроводу й виховній роботі акомпаніатора;
  • обміні досвіду з практики роботи інших колективів тощо.

Насолодитися результатом навчального процесу творчого колективу «Джерельце» семінаристи змогли під час показового виступу, де були представлені хореографічні композиції у виконанні різних вікових груп.

Наступні семінарські заняття, організовані МОЦНТ та КОР, відбудуться 22 березня й будуть присвячені роботі аматорських інструментальних колективів.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: