Новини, Творче об'єднання «Прибужжя»        01 Жовтня 2021        210      

Пропонуємо дива: «Етносвітлиця» навчає гравіюванню на склі

30 вересня відбувся навчальний майстер-клас з мінігрупою по гравіюванню на склі. Навчання для аматорів з Новоодеської, Мішково-Погорілівської громад і міста Миколаєва проводив майстер НТО «Прибужжя» Михайло Карабутов.

Гравіювання – це один з трудомістких способів декорування скла. На сьогодні цей вид мистецтва знаходить широке застосування в оформленні дизайнерських речей, сучасних інтер’єрів, ексклюзивної сувенірної продукції тощо.

Існують декілька методів гравіювання на склі – це різання, шліфування, гранування, вистукування. На майстер-класі присутні ознайомились з основами ручного алмазного різьблення (або алмазного гранування). Цей метод передбачає нанесення малюнка за допомогою глибоких прорізів алмазною фрезою.

Тож, під час заняття майстри дізналися цікаві факти про мистецтво гравіювання, виготовлення кальки, наявні методи нанесення малюнку, застосування необхідних матеріалів та інструментів. На початку навчання Михайло Карабутов презентував свої авторські роботи з гравіювання.

Кожен з присутніх зміг освоїти запропоновану техніку, а наприкінці майстер-класу створити власноруч сувенірний виріб «Чаша» за обраним малюнком.

Завжди приємно працювати з особистостями, які прагнуть творчо розвиватися та відкривати для себе нові мистецькі обрії. Також ми вдячні майстрам і художникам, які залюбки діляться своїм досвідом і відкривають таємниці свого таланту для інших аматорів. Це диво творчого спілкування та навчання мистецтву, а народжується воно саме тут – у нашій «Етносвітлиці»!

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: