Новини        25 Серпня 2021        690      

Провели обласний огляд «FIATO»

Напередодні святкування Дня незалежності України 23 серпня 2021 року у Каштановому сквері (м. Миколаїв, вул. Соборна) відбувся обласний огляд «FIATO», спрямований на підвищення престижу виконавства на духових інструментах. Про перебіг огляду та переможців — далі в статті.

Організатор

Миколаївський обласний центр народної творчості та культурно-освітньої роботи

Про огляд

Огляд проводився з нагоди відзначення Дня Державного Прапора України та 30-ї річниці незалежності України з метою популяризації та розвитку кращих традицій колективного та індивідуального музичного виконавства, вдосконалення технічної та художньої майстерності духових оркестрів та підтримки різноманітних форм інструментального мистецтва. Цьогоріч участь в огляді брали 14 аматорських духових оркестрів, ансамблів та солістів – інструменталістів з двох сільських громад (Прибужанівська та Радсадівська), однієї селищної ради (Доманівська), двох міських рад (Новоодеська та Баштанська) та двох міст (Южноукраїнськ та Миколаїв).

Огляд проводився у наступних номінаціях:

оркестри духових інструментів;

ансамблі духових інструментів;

солісти-інструменталісти;

та у трьох вікових категоріях:

І категорія – діти (від 9 до 18 років);

ІІ категорія – дорослі (від 18 до 75 років);

ІІІ категорія – мішана (від 9 до 75 років).

Захід розпочався інструментальною п’єсою «Свято сурмачів» у виконанні ансамблю сурмачів Радсадівського СБК. Учасники презентували програму з двох різнохарактерних творів (сучасні твори, попурі, танцювальні та естрадно-джазові п’єси тощо) українських, закордонних або самодіяльних композиторів. Глядачі мали змогу послухати різноманітні твори, такі як «Мелодії моєї душі» – попурі на теми композиторів інших країн світу, «Марш сотні» з оперети «Конотопська відьма», «Опале листя» Ж. Косма, «Казковий ранок» Л. Затуловський, «Київський вальс» П.Майбороди, Токата та фуга ре-мінор Й.С.Баха, «На вечорницях» – варіації на тему українських пісень, A Night in Tunisia, Hello, Dolli Louis Armstrong та інші.

Критерії оцінювання:

1) виконавська майстерність (техніка, культура звуку);

2) самобутність виконання (новизна, оригінальність, якість інструментовки творів);

3) розкриття художнього образу (глибина відтворення музичного змісту творів, виконавський артистизм, сценічна культура).

За результатами вельмишановного та професійного журі визначено переможців.

Гран-прі:

  • І категорія

«Оркестри духових інструментів»

Зразковий духовий оркестр Радсадівського сільського будинку культури Радсадівської сільської ради Миколаївський район;

  • ІІ категорія

«Ансамблі духових інструментів»

Народний духовий оркестр ДП ДГ «Зорі над Бугом» ІЗР НААН України Прибужанівської сільської ради Вознесенський район;

  • ІІ категорія

«Солісти-інструменталісти»

Нікіта Ратушев – соліст народного духового оркестру «Фестиваль» Доманівського Базового будинку культури Доманівської селищної ради Вознесенський район.

Колективи, що здобули І, ІІ та ІІІ місця, були нагороджені дипломами управління культури, національностей та релігій Миколаївської ОДА та кубками ОЦНТ та КОР.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: