Нематеріальна культурна спадщина        11 Липня 2019        3929      

Солодкі традиції світу: День шоколаду

Становлення Дня шоколаду та його особливості в різних країнах.

Становлення свята

Французькі поціновувачі шоколаду настільки віддані цьому продукту, що в 1995 році започаткували Свято шоколаду. Ласунам усього світу така ідея припала до душі й «шоколадне» свято швидко стало популярним.

Традиційно World Chocolate Day відзначають 11 липня. В Америці любителі солодощів мають два «шокодні»: 7 липня і 28 жовтня. Окрім цього, 4 вересня весь світ відзначає ще один Всесвітній день шоколаду.

Вважають, що першими почали робити шоколад ацтеки, які відкрили какао-боби приблизно у 600 році до н. е. Майя та ацтеки культивували какао-дерево й готували з його бобів напій «чоколатль», щоб відновити сили та енергію. До розмолотих бобів какао вони додавали жагучий перець чилі та мед. Вважали, що це напій богів.

В Іспанії у XVI столітті гарячий шоколад (без перцю й меду, але з корицею та цукром) вважали шляхетним напоєм аристократів. На протиставлення кави, що надавала енергію, какао пили, не покидаючи постілі, підкреслюючи цим неспішний початок дня людини, що може дозволити собі так гаяти час.

У звичному нам вигляді, як плитка, шоколад почали випускати в XIX столітті. Його вважали корисним продуктом, що покращує настрій і швидко втамовує голод. Також припускають, що шоколад має здатність уповільнювати процеси старіння.

Святкові традиції у різних країнах світу

У Німеччині, Італії, Бельгії та Швейцарії в День шоколаду проходять масові гуляння і шоу-програми, різноманітні дегустації. Особливо цікаві екскурсії на фабрики та кондитерські, де виготовляють шоколад і шоколадні вироби. Тут розповідають і показують, з чого та як саме готують шоколад; проводять цікаві конкурси та майстер-класи. Глядачів можуть пригостити шоколадними пудингами, еклерами, цукерками.

В Італії, у місті Перуджі, є готель «Etruscan Chocohotel», де номери розрізняють за назвами сортів шоколаду. У кожному номері накривають шоколадний стіл, а в фойє продають шоколадні вироби з усього світу.

В Україні День шоколаду першими почали святкувати львів’яни (у 2016 році). Кондитери міста пригощають шоколадками незвичних форм: тут і будиночки, і гроші, і ведмедики, і навіть шоколадні піци. Вражають глядачів кількаметрові скульптури з шоколаду: коробка цукерок, млин, ведмідь та солодка карта України. На гостей чекають веселі інтерактиви з Шоколадним Королем, майстер-класи з випікання булочок і розфарбовування пряників; анімаційні програми, виступи студій і театрів танцю.

Цікаво знати

  • Дерево какао, що живе 200 років, плодоносить лише 8 разів, із великими перервами.
  • Чорний шоколад з усіх сортів найкорисніший.
  • Найбільшу плитку шоколаду (майже у 6 тон) виготовили у Великобританії в 2011 році.
  • Ацтеки розплачувалися шоколадом, як грошима.
  • Першу шоколадну фабрику побудували в Барселоні у 1780 році.

Як долучитися до свята

Щоб долучитися до святкування Всесвітнього дня шоколаду рекомендуємо й вам приготувати смачні солодкі страви: шоколадний фондан (кекс із рідкою начинкою), американський десерт «Брауні», шоколадне печиво, шоколадні капкейки, шоколадні пончики або домашнє шоколадне морозиво. Можна, звичайно, і щось на свій смак, аби з шоколадом. Смачного і солодкого вам свята!

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: