Новини        08 Травня 2015        441      

Свято в Каштановому сквері

Травень – пора квітучого розмаю, нових очікувань та сподівань , і, звичайно, улюблених нами травневих свят. Саме тому найкращі інструментальні колективи міста та області зібралися у такому популярному серед наших містян парку, яким є Каштановий сквер, щоби подарувати всім присутнім незабутнє свято інструментальної музики «Оркестрів звуки чарівні».

У святі брали участь аматорські дорослі, дитячі і змішані духові оркестри та ансамблі духової музики, а також ВІА. Всього 20 інструментальних колективів, із них – 10 духових оркестрів та 10 – ВІА із 11 районів та міст області: м. Миколаєва та Первомайська, Баштанського, Братського, Веселинівського, Доманівського, Первомайського, Новоодеського, Очаківського, Миколаївського районів.

Також у святі взяли участь духові оркестри полку міліції м. Миколаєва, Миколаївського вищого державного музичного училища та дитячої музичної школи №3.

Серед колективів, які працюють у такому складному музичному жанрі, як інструментальний (оркестри та ВІА), 12 мають почесне звання «народний» та « зразковий».

Напередодні визначної дати в історії нашої країни та всього людства, колективи присвятили свої виступи 70-річчю Перемоги, а також Дню пам’яті та примирення. У відкритті урочистої частини свята всі духові оркестри виконували всім відомі з дитинства твори – марш «Прощання слов’янки» В. І. Агапкіна та «День Перемоги» Д. Тухманова. Програма виступу колективів складалась з різнопланових та різнохарактерних творів (марші, твори сучасної музики українських, зарубіжних та самодіяльних композиторів, як суто інструментальні, так і з використанням вокалу.

У програмі колективів також прозвучали твори до Дня Перемоги: «Марш Перемоги», «Солдати 45», «Смуглянка», «Пам’ять», марш «Героям Києва», «Черноглазая казачка», марш «Девятое Мая», «Катюша», «Вальс расставания».

Не оминули колективи і тему сучасності. Співали про лихо війни, про воїнів-героїв сучасної України та, звичайно, – пісні про мир, який обов’язково скоро прийде на нашу землю.

На свято були запрошені почесні гості – ветерани війни та праці, люди з обмеженими фізичними можливостями, воїни-афганці міста Миколаєва та військові з АТО.

Зі словами підтримки та святковим привітанням до всіх присутніх звернувся начальник управління культури, національностей та релігій Миколаївської облдержадміністрації М. Ф. Димитров.

Всі колективи були нагороджені Грамотами управління культури, національностей та релігій Миколаївської обласної державної адміністрації та призами спонсорів заходу.

Хоча музичні твори у виконанні оркестрів та ансамблів звучали під акомпанемент весняної зливи, вдячні глядачі підтримували музикантів гучними оплесками.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: