Новини        28 Жовтня 2016        307      

Творча лабораторія для керівників фольклорних та вокально-хорових колективів

28 жовтня керівники фольклорних та вокально-хорових колективів клубних закладів області мали можливість підвищити свій професійний рівень під час практичних занять у рамках творчої лабораторії, організованої Миколаївським обласним центром народної творчості та культурно-освітньої роботи.

Програма заходу була насиченою та різноманітною. На початку занять директор ОЦНТ та КОР Наталія Баштова подякувала присутнім за активне бажання відвідувати заходи освітнього спрямування. А перший доповідач — провідний методист центру Світлана Бабуріна підкреслила важливість фольклорних елементів у формуванні нематеріальної культурної спадщини, моральні засади якої сьогодні важливі та актуальні для кожного українця як ніколи. Ірина Квітка, керівник «зразкового» фольклорного колективу «Барвінок» міського Палацу творчості учнів, запросила колег у дивну мандрівку музичним світом. У ігровій формі учасники заняття змогли на власному артикуляційному апараті простежити етапи утворення звуків, про які дуже важливо знати кожному вокалісту.

Красивий спів і професійне володіння голосом, сильним і звучним, продемонстрували наступні учасники лабораторії — студенти кафедри народно-хорового співу ВП МФ КНУКіМ. Їх виконання стало основою для визначення основних елементів практичної роботи з чоловічим ансамблем, на які звернув увагу у своєму виступі викладач університету Антон Ладний.

Насолодитися вдосталь емоціями та красою української пісні учасники заходу змогли двічі: під час показового виступу студентів Дніпропетровського коледжу культури й мистецтв, які завітали у гості до миколаївських колег.

А прекрасним закінченням заходу став показовий концерт з нагоди 30-річчя народного фольклорного ансамблю «Вербиченька» заводу імені 61 Комунара. Провідний методист вокально-хорового жанру МОЦНТ та КОР, заслужений працівник культури України Галина Стрелецька разом з учасниками концертної програми продемонстрували присутнім варіант проведення творчого звіту народного аматорського колективу.

Щирими словами вітання на адресу ювелярів завершились заняття у рамках творчої лабораторії, учасники якої повезли додому багато корисної інформації та приємних вражень!

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: