Новини        04 Грудня 2019        1011      

Усе про культурний форум Миколаївщини

Четвертого грудня МОЦНТ та КОР уже вдруге провів культурний форум Миколаївщини «Організація роботи клубних закладів».

Участь у заході взяли понад 100 представників сфери культури з усієї області: начальники відділів і секторів культури районів та ОТГ, художні керівники аматорських колективів (студій), керівники та методисти клубних закладів.

На початку форуму переглянули відеопрезентацію «Що таке Миколаївський обласний центр народної творчості?». Директорка МОЦНТ та КОР Наталія Баштова представила підготовлені й випущені Центром буклети, каталоги й методичну літературу. Наголосила, що МОЦНТ та КОР сьогодні став центром навчання та підвищення кваліфікації працівників клубних закладів культури.

Уперше на форум завітав заступник голови облдержадміністрації Олександр Трайтлі. Дискусійний блок між ним і працівниками культури був дуже насиченим. Вони обговорили нагальні проблеми: чи скорочуватимуть робочі місця, чи закриватимуть клубні заклади; фінансування, перехід із району в ОТГ тощо.

Начальник Управління культури, національностей та релігій Миколаївської облдержадміністрації Михайло Димитров і головна спеціалістка Анжела Дорош порушили питання щодо моделювання мережі клубних закладів відповідно до Стандарту «Забезпечення можливостей творчого самовираження населення».

Нова модель роботи закладів культури клубного типу в умовах децентралізації (2020–2025) — одне з основних питань форуму. Кожен висловив свої думки, поділився досвідом та ідеями.

Урочиста частина культурного форуму передбачала оголошення результатів роботи клубних закладів культури та МОЦНТ та КОР за 2019 рік, ознайомлення з рейтингом показників і нагородження переможців. Цього року перші місця посіли Баштанська ОТГ, Березнегуватський район і місто Миколаїв. Їх нагородили відповідними грамотами та кубками.

Отримали свої відзнаки не лише переможці за результатами цьогорічного рейтингу, а й володарі Гран-прі обласного огляду місцевих елементів нематеріальної культурної спадщини «Етно-традиції Миколаївщини»: Куцурубська, Баштанська ОТГ і Вітовський район. Також вручили посвідчення 13 аматорським колективам, яким у 2019 році присвоєно звання «народний» чи «зразковий».

На завершення Наталія Баштова ознайомила присутніх із планом роботи МОЦНТ та КОР на 2020 рік, зокрема проанонсувала нові проєкти: обласний конкурс гумору та сатири «Веселі витребеньки», Відкритий фестиваль аматорського мистецтва «Шкварочка», різножанрові семінари, огляди та інші заходи. Яскравості форуму додали музичні композиції ансамблю «Бонус плюс» — спільного студентського проєкту МФ КНУКіМ і МККіМ.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: