Новини        29 Червня 2017        423      

«Усмішки Глазового-2017»: майстер-клас від Анатолія Паламаренка

29 червня, у передостанній день VII Всеукраїнського фестивалю-конкурсу гумору та сатири «Усмішки Глазового», учасники й гості мали можливість відвідати майстер-клас від легенди українського декламаторського мистецтва, народного артиста України, лауреата національної премії імені Тараса Шевченка Анатолія Паламаренка, який цього року очолює роботу журі фестивалю. Які ж поради запропонував почесний тренер учасникам заходу?

«Є шкаралупа, а є й серединка», — з цих слів почав своє спілкування майстер з учасниками занять. Розуміти й відчувати силу слова — це величезна наука, яку треба щодня відточувати та шліфувати. Саме так відбувалося в житті Анатолія Паламаренка з того далекого часу, коли 1 квітня 1947 року семирічним хлопчиком він уперше вийшов на сцену читати уривок із твору Миколи Гоголя. І вже 70 років поспіль Його Величність Слово заполонило душу митця. За плечима відомого гумориста нескінченна кількість виступів, перемог, відчуття народного визнання і слави. Сьогодні він активно гастролює як в Україні, так і за кордоном, але найбільше пишається тим, що свій досвід і знання може передати учням, адже нині, у свої 78, викладає у двох Київських вишах й виступає на сцені столичної філармонії.

Слухайте класичну музику, дивіться красивий живопис, насичуйтесь красою з життя, а головне ‒ багато читайте справжньої літератури. «Наші сучасники забули, що таке тримати в руках книгу», — каже митець, — «а книга — це жива істота, яку треба відчути і пронести крізь усе єство». Це перший секрет успіху мистецтва художнього читання. Далі майстер зупинився на важливості правильного формування власного образу, адже акторам на сцені допомагають багато чинників: грим, декорації, інші дійові особи, а читець працює з глядачем сам на сам. Його помічники — талант, харизма та наполеглива праця. Анатолій Паламаренко в практичній формі продемонстрував присутнім механізм народження слова, а ще поділився авторською технікою окреслення головного слова у фразі й пояснив суть поняття «тіньового шлейфу». Що таке наповнене й порожнє слово, як правильно обрати текст, у чому секрет успішного виступу читця гумору — це далеко не весь перелік питань, на які дав відповіді народний артист України під час зустрічі. З великим задоволенням він читав уривки з улюблених класичних творів української та світової літератури, зупинявся, робив коментарі та вів жвавий діалог з учасниками майстер-класу.

На завершення зустрічі Анатолій Паламаренко зазначив, що справжній митець — це поет, філософ і борець одночасно. Розвиваючи свій внутрішній світ, вдосконалюючи культуру мовлення, людина обов’язково досягне успіху. А ще побажав завжди вірити в себе й не втрачати почуття гумору. Адже це єдина сила, яка завжди рятує людину, навіть у найскладніші миті.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: