Новини        15 Лютого 2022        256      

В «Етносвітлиці» відкрита персональна виставка Любові Сахно «Колиска життя»

В «Етносвітлиці», яка об’єднує найталановитіших майстрів-аматорів області, новий творчий рік розпочався персональною виставкою Любові Сахно з Березнегуватської громади Миколаївщини. Майстриня представила свої роботи у рамках виставкового циклу «Нові імена Миколаївщини». Цей мистецький проєкт спрямований на збереження національних традицій, відродження культурної спадщини й народних промислів нашого краю.

Організатор

Миколаївський обласний центр народної творчості та культурно-освітньої роботи.

Про авторку виставки

Любов Сахно народилася 23 листопада 1985 року в с. Калачеве (М. Михайлівка) Березнегуватської громади Миколаївської області в багатодітній родині. Ще з дитинства Люба стала помічати красу природи та писати перші свої дитячі малюнки на втіху мамі, яка дуже хворіла, але завжди підтримувала донечку. Пішовши до школи, маленька Люба продовжувала займатися улюбленою справою, у якій її підтримувала та всіляко допомагала перша вчителька. Першою роботою Любові був малюнок космосу.

Після закінчення школи Любов вступила до Березнегуватського ліцею навчатись на кухаря. Під час навчання у ліцеї Люба продовжувала писати картини, брала участь у конкурсах та завжди отримувала перші місця. В нагороду від ліцею отримала можливість піти в похід на 10 днів по Кримських горах. Повернувшись з походу, який надихнув чарівністю своєї природи, Любов написала картину південних вершин. Це, можна сказати, й була перша її професійна робота.

Любов Сахно часто дарує свої роботи школі, у якій навчаються її діти. На сьогодні стіни школи прикрашають більше ніж 20 її робіт. В шкільних кабінетах, бібліотеці – скрізь є місце, де торкнулася рука майстрині. Більшість робіт – це пейзажі, квіти, природа. Адже, як говорить сама майстриня, кожна гілочка, листочок, цвіль, мох, світлотіні – це якесь диво.

Виставкова експозиція

У роботі Любов Сахно використовує акварель, акрил, водоемульсійні та масляні фарби. У кожну роботу майстриня вкладає емоції, спогади, відчуття, любов. Та, як говорять у народі: «чоботар без чобіт». Вдома у Любові немає жодної роботи. Всі картини робить для когось. Зберігаються лише дитячі малюнки та картини. Їх Любов цінує найбільш за все.

Для своєї першої персональної виставки художниця представила близько 50 робіт.

З 2019 року майстриня співпрацює з обласним народним творчим об’єднанням «Прибужжя». Разом з іншими аматорами Миколаївщини бере активну участь в обласних виставкових проєктах, оглядах, культурно-мистецьких акціях, де презентує свої роботи. Також Любов Сахно є постійним учасником майстер-класів і семінарів.

Привітання та музичний супровід

За доброю традицією привітала майстриню з відкриттям персональної виставки директор обласного центру народної творчості та культурно-освітньої роботи, заслужена артистка України Наталія Баштова. Вона побажала майстрині цікавих креативних ідей, натхнення, позитивних емоцій для написання нових картин, нагородила грамотою обласного центру народної творчості та культурно-освітньої роботи за збереження та розвиток української народної творчості й запросила її стати членом НТО «Прибужжя».

Дуже приємним став той факт, що мешканці Березнегуватської громади в особі начальника відділу освіти, культури, молоді та спорту Березнегуватської селищної ради Ганни Хижняк, депутата Березнегуватської селищної ради Андрія Пащенка та директора Березнегуватського будинку культури Віталія Довгомелі не залишились осторонь, відвідали цей цікавий захід, щоб підтримати свою майстриню та привітати з відкриттям виставки. Емоційним музичним подарунком привітала свою землячку солістка Березнегуватського будинку культури Каріна Блюм.

Прикрасою заходу став надзвичайно колоритний виступ справжнього оберега традиційного українського співу — ансамблю народної пісні «Зорецвіт» Миколаївського фахового коледжу культури і мистецтв під керівництвом заслуженого працівника культури України Надії Жадик, який створив чудову атмосферу та подарував відвідувачам свій талант і незабутні емоції.

Виставка робіт Любові Сахно триватиме до 28 лютого. Запрошуємо до перегляду всіх охочих. Вхід безкоштовний, за попереднім записом. 

Карантинні вимоги

На виставку можна потрапити тільки за особистим запрошенням. З собою обов’язково мати маску, сертифікат про вакцинацію або чинний негативний ПЛР-тест.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: