Новини        29 Листопада 2016        611      

Ювілейна виставка від майстрів «Прибужжя»: смак життя, проявлений аматорами

29 листопада з нагоди 40-річчя обласного народного творчого об’єднання «Прибужжя» відбулось урочисте відкриття обласної заключної виставки ІІІ виставкового циклу «Нові імена Миколаївщини 2015–2016».

Від минулого до сьогодення

За сорокарічну історію НТО «Прибужжя» з маленького осередку при Миколаївському центрі народної творчості та культурно-освітньої роботи перетворилось на потужний творчий форум, який сьогодні об’єднує понад 200 кращих майстрів та художників-аматорів Миколаївщини. Ювеляри, гості й друзі, численні поціновувачі народного мистецтва зібрались у приміщенні Миколаївського художнього музею імені В. В. Верещагіна для того, аби привітати прибужан, а ще насолодитись виставковою експозицією обласної заключної виставки ІІІ виставкового циклу «Нові імена Миколаївщини 2015–2016».

Хто вони, нові імена Миколаївщини — 2016?

Протягом двох років миколаївці та гості міста мали можливість зануритись у красу рідного краю завдяки персональним виставкам земляків, відкриваючи для себе їх імена. І ось краще з кращого втілено в експозиції. Їх десятеро, і кожне ім’я — окремий світ: різномаїття барв Півдня України представили у своїх живописних полотнах Микола Климчук, Людмила Бєлосвєт і Василь Нікітін. Традиції та сучасність гармонійно поєднались в роботах Тетяни Веремієнко. Магію оберегів та символів увібрали в себе традиційні ляльки-мотанки Ольги Костюк. Історія стародавніх візерунків оживає в різьблених панно Олександра Рассолова. Таємниці майстерності приховують оригінальні роботи Наталії Ракітіної, Алли Бондарєвої та Ірини Латарії. Філософію людського існування розкривають вишиті ікони Ільяни Затишняк. І всі вони — миколаївці, земляки, які прикрашають наш край своєю творчістю. Цього року творчий проект «Нові імена Миколаївщини» був відзначений обласною премією імені Миколи Аркаса.

І вітання, й побажання… А ще — подарунки, як без них?

З цією відзнакою, а також з ювілеєм колектив НТО «Прибужжя» привітала заступник начальника управління культури, національностей та релігій Миколаївської облдержадміністрації Лариса Поддубна. За багаторічну плідну працю та високий професіоналізм колективу МОЦНТ та КОР, а також кращим майстрам «Прибужжя» були вручені грамоти від Миколаївської облдержадміністрації.

Директор МОЦНТ та КОР Наталія Баштова, вітаючи ювелярів, підкреслила високий професіоналізм керівника об’єднання — заслуженого працівника культури України, лауреата обласної премії імені Миколи Аркаса Валентини Кривцової, яка зуміла проявити високий творчий рівень аматорського мистецтва, що сьогодні демонструють майстри та художники об’єднання на своїх виставках. Наталія Баштова також презентувала нові каталоги, випущені Центром спеціально до ювілею НТО «Прибужжя».

Багато теплих слів та побажань лунало на адресу іменинників. Оригінальним оформленням та приємним подарунком для всіх присутніх стало музичне вітання у виконанні ансамблю народної та сучасної пісні «Вільні козаки» Миколаївської обласної філармонії, музичний керівник — Федір Сичьов.

Колектив МОЦНТ та КОР щиро вітає колектив обласного народного творчого об’єднання «Прибужжя» з 40-річним ювілеєм! Нехай шириться коло цікавих знахідок і досягнень вашої великої творчої родини! Нових оригінальних ідей, проектів, відкриттів на благо процвітання нашого багатого талантами Прибузького краю!

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: