Uncategorized        12 Жовтня 2021        483      

В «Етносвітлиці» відкрита персональна виставка Тетяни Кравець

Вкотре «Етносвітлиця», яка об’єднує найталановитіших майстрів-аматорів області, відкрита для поціновувачів мистецтва. 12 жовтня свою першу персональну виставку представила Тетяна Кравець – чарівна пані Осінь з Березанської громади, талановита майстриня обласного творчого об’єднання «Прибужжя», учасниця виставкового циклу «Нові імена Миколаївщини». Цей мистецький проєкт спрямований на збереження національних традицій, відродження культурної спадщини й народних промислів нашого краю.

Організатор:

Миколаївський обласний центр народної творчості та культурно-освітньої роботи.

Про авторку виставки

Тетяна Кравець народилася в смт. Березанка Миколаївської області. З дитинства захоплювалась малюнком. Після закінчення школи працювала соціальним працівником територіального Центру, викладала в’язання, паперове лозоплетіння і паперову пластику для студентів Університету третього віку. Перші її роботи з паперової лози увійшли до експозицій районних виставок.

У 2017 році Тетяну запросили долучитися до народної студії «Свічадо» при Березанському районному будинку культури, а згодом запропонували працювати у цьому ж Будинку культури. Це період становлення Т. Кравець, як творчої особистості. У її творчому доробку з’являються вироби з нових видів мистецтва. Особливу увагу привертають роботи з традиційної техніки соломоплетіння. 

На цей час Тетяна працює у дитячому Будинку творчості школярів, де навчає юних митців сучасному виду мистецтва – пластилінографії.

Життєве кредо майстрині: «Ти зможеш все, якщо почнеш діяти!»

Виставкова експозиція

Тетяна Кравець презентує свої вироби в обласних фестивалях, конкурсах та святах народної творчості. У 2020 році вона стала членкинею обласного народного творчого об’єднання «Прибужжя». Разом з іншими аматорами Миколаївщини бере активну участь в обласних виставкових проєктах, оглядах, культурно-мистецьких акціях, майстер-класах і семінарах.

Для своєї першої виставки обласного проєкту майстриня підготувала понад 30 робіт як з сучасного, так і традиційного видів мистецтва. Це вироби з соломоплетіння і паперової лози, інкрустовані солом’яні декоративні панно, ростові квіти та роботи з пластилінографії.

Тетяна Кравець ознайомила гостей зі своїми першими кроками на ниві мистецтва, розповіла, з чого розпочалося захоплення плетінням з паперової лози, звідки прийшло натхнення на виготовлення ростових квітів. Відвідувачі виставки особисто мали змогу дізнатися про процес підготовки та збереження матеріалу для виготовлення виробів, різні види техніки плетіння. Майстриня розповіла про таємниці соломоплетіння, опанування техніки пластилінографії, про свої творчі плани на майбутнє. Наприкінці заходу найуважніші глядачі виставки мали змогу взяти участь у вікторині та отримати цікаві подарунки – невеличкі обереги від Тетяни Кравець.

Привітання та музичний супровід

Традиційно директор обласного центру народної творчості та культурно-освітньої роботи, заслужена артистка України Наталія Баштова привітала Тетяну Кравець з відкриттям персональної виставки, побажала майстрині реалізації нових проєктів, цікавих креативних ідей та нагородила грамотою обласного центру народної творчості та культурно-освітньої роботи за збереження та розвиток української народної творчості.

Привітати та підтримати свою землячку з відкриттям персональної виставки завітала делегація від Березанської громади. Окрасою нашого свята став дует бандуристів Миколаївського фахового коледжу культури і мистецтв під керівництвом Марини Добровольської, який своїми музичними композиціями додав незабутньої казкової атмосфери заходу.

Виставка робіт Тетяни Кравець триватиме до 03 листопада. Запрошуємо до перегляду всіх охочих. Вхід безкоштовний, за попереднім записом. 

Контактний номер 0512 37 59 28

Карантинні вимоги:

Кожному відвідувачу із собою обов’язково потрібно мати маску та санітайзер.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: