Новини        21 Червня 2017        506      

«Від Гіпаніса до Борисфена-2017»: урочистості відкриття

21 червня в затишному чорноморському містечку Очаків морське узбережжя спалахнуло сяйвом дивної містерії, адже свої вогні запалив ХХІІ Всеукраїнський фестиваль театрального мистецтва «Від Гіпаніса до Борисфена-2017». Мистецтво гри та вир емоцій, неперевершені майстер-класи від кращих вітчизняних фахівців театрального жанру, драйвові вечірки та насолода природними південними перлинами ‒ це далеко не весь перелік насиченої фестивальної програми, у яку з головою занурилися любителі мистецтва перевтілення з усієї України. Але про все по черзі!

Всеукраїнський фестиваль «Від Гіпаніса до Борисфена» ‒ це яскравий форум театрального мистецтва, на який уже 22 роки поспіль обласний центр народної творчості та культурно-освітньої роботи запрошує аматорські колективи з усієї України. Захід відбувається за сприяння управління культури, національностей та релігій Миколаївської облдержадміністрації та Міністерства культури України. Цього року заявки на участь надійшли від 31 театрального колективу з 14 областей України. Миколаївську область представляють 10 колективів, які є лауреатами перших місць та володарями Гран-прі обласного відбіркового конкурсу аматорських театрів «Миколаївська Мельпомена». Схід і Захід, Північ і Південь країни з’єдналися в прагненні презентувати свої таланти на сцені величного красеня ‒ очаківського санаторію «Борисфен», що дарує своїм гостям усі принади приморсько-степової курортної зони, прекрасні краєвиди, які відкриваються з вікон номерів, сучасне обслуговування.

У фестивалі беруть участь народні та зразкові, дорослі, молодіжні та дитячі аматорські театральні колективи, студентські колективи закладів культури та мистецтв, які виборюватимуть першість кожен у своїй номінації. Оцінюватимуть виступи досвідчені професіонали театрального мистецтва України на чолі з заслуженим артистом України Андрієм Деріком. Члени журі залюбки поділяться своїм досвідом з учасниками фестивалю під час насичених майстер-класів, які відбуватимуться протягом усієї фестивальної програми:

22 червня заслужений діяч мистецтв України, режисер із міста Хмельницький Анатолій Бєлєванцев презентує майстер-клас із тем: «Техніка роботи над мовним апаратом актора» та «Ритміка як елемент акторського тренінгу».

23 червня кандидат наук, завідувач кафедри театральної режисури Рівненського державного університету Володимир Богатирьов запропонує практичні рекомендації з теми «Техніка акторської оцінки образу»;

24 червня магістр театрального мистецтва, голова Харківської громадської організації центру розвитку театру «Час ТЕ», режисер-постановник Дмитро Гусаков занурить у тему «Акторська імпровізація як елемент формування психофізики актора»

25 червня голова журі, актор Миколаївського академічного українського театру драми та музичної комедії, заслужений артист України Андрій Дерік продемонструє учасникам фестивалю важливі елементи тем «Етюдна творчість» та «Робота актора над роллю».

Звісно, усе це попереду. А поки під дзвінкі звуки фанфар оголошено урочисте відкриття «Від Гіпаніса до Борисфена-2017» прекрасним прологом «Все життя ‒ театр» від народного естрадного театру «Нон-стоп» міста Южноукраїнськ Миколаївської області. Директор фестивалю, заслужена артистка України Наталія Баштова привітала всіх учасників та гостей на миколаївській землі й побажала успішних конкурсних виступів. А куратор проекту, провідний методист із театрального жанру Миколаївського обласного центру народної творчості Тетяна Скубченко зазначила, що в заході беруть участь кращі театральні колективи України, які вибороли право заявити про себе в рамках цього фестивалю й ознайомила його учасників із насиченою програмою.

Організаторами підготовлена маса різноманітних цікавинок, які зроблять фестивальні дні яскравими та незабутніми. Зокрема, протягом десяти днів до уваги членів журі щодня демонструватимуться три-чотири конкурсні роботи, а у вільний від виступів та майстер-класів час учасники фестивалю купатимуться вдосталь у морі, засмагатимуть на пляжі, відвідуватимуть цікаві місця Миколаївщини та сусідніх областей і ділитимуться враженнями під час дружніх вечірніх посиденьок.

Тож, віват, «Гіпаніс-2017»! Нехай переможе кращий!

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: