Акція «Від громади до громади», Новини        22 Вересня 2018        1494      

Відбулося обласне свято «Folk-toloka 2018»

22 вересня в Каштановому сквері вперше в Миколаєві відбулося обласне свято народної творчості «Folk-toloka 2018», присвячене Дню Миколаївської області та 80-річчю МОЦНТ та КОР. Це своєрідне масове театралізоване видовище об’єднало понад 100 аматорських фольклорних, вокальних, інструментальних, хореографічних, театральних колективів та майстрів декоративно-прикладного мистецтва з 20 ОТГ, 13 районів, 4 міст. Більше інформації про свято — далі.

Розпочав свято народний ансамбль української пісні «Берегиня» Баштанської ОТГ (керівник Олег Сук). Наступна композиція «Ми з України» виконана з особливим трепетом, — це зізнання в щирій, неосяжній любові як до рідної країни, так і до малої батьківщини. Виступ заслуженого артиста України, володаря Гран-прі ІV Всеукраїнського фестивалю пісенної творчості «Пісенний драйв» Олексія Ричка (Вінницька область), завдяки якому вперше в Миколаєві лунали чарівні звуки справжньої трембіти, захопив своєю чарівністю і незвичайністю. Уже на початку свята понад 1000 учасників, за участю директора Миколаївського обласного центру народної творчості, заслуженої артистки України Наталії Баштової, дивували наймасштабнішим пісенним флешмобом, разом виконавши українську народну пісню «Зеленеє жито».

Після офіційних привітань перших осіб області: голови Миколаївської обласної державної адміністрації Олексія Савченка, голови Миколаївської міської ради Олександра Сенкевича, народного депутата Верховної ради Тараса Кременя, депутата обласної ради Надії Іванової, начальника управління культури, національностей та релігій Миколаївської облдержадміністрації Михайла Димитрова свято перетворилося на справжнє дійство-демонстрацію культурної спадщини Миколаївської області.

Світлина: inshe.tv

Із перших хвилин дійства Наталія Баштова звернула увагу всіх присутніх на неймовірної краси та смаку символ свята триметровий «Коровайний оберіг», запросила взяти участь юних жителів Миколаєва у створенні фруктово-овочевої карти Миколаївщини «Щедра осінь 2018» і наголосила, що найактивніші учасники та гості матимуть змогу насолодитися цими смаколиками.

І закрутилися розваги на всі смаки… Вдало організовані локації дали можливість кожному побачити все і нічого не пропустити. Так, похід до містечка народних умільців, де були представлені цікаві роботи, національна кухня, унікальні фотозони «Від громади до громади», дитячий арт-простір «Миколаївщина єдина», супроводжувався чудовими піснями і танцями. Порадували око танці очаківців: гопак у виконанні народного ансамблю танцю «Золотий колос» та «Горщик каші» від зразкового ансамблю танцю «Радість». Співочий талант продемонстрував хор «Горицвіт» піснями «Розпрягайте, хлопці коней» та «Чорні очки».

Братський та Єланецький райони презентували власні найрізноманітніші хлібні вироби в супроводі театралізованих вокально-хореографічних композицій. Гості не лише побачили майстерність пекарів, а й скуштували вироби із хліба. Куцурубська громада, у свою чергу, провела дегустацію найкращого в Україні вина та аукціон виновиробів із винограду.

Піснями «Хліборобський коровай» і «Пішла мати до роду гуляти» вітали гостей колективи Державного підприємства «Племрепрдуктор СТЕПОВЕ». А коли на «Карапет» вийшов зразковий ансамбль танцю «Пролісок» Олександрівської ОТГ, ніхто не зміг залишитися байдужим.

Захоплюючою була гра троїстих музик, які виконували весільні польки, переспіви, віночки українських пісень, утворюючи між собою своєрідні батли. Об’єдналися музики з Доманівки, Олександрівки, Первомайська, Кривого Озера, Нової Одеси, Матвіївки та інших ОТГ, селищ і міст області. Колективи національних рад потішили гостей своїм багатонаціональним колоритом. Цілу програму представив Нечаянський ромський ансамбль «Ягарі». Ансамбль танцю «Сімха» Єврейської громади виступив із композицією «Ехал поезд на Бердичев» та танцем «Дядя Еля».

Дружбою і єдністю в театралізованому дійстві «Ловись, рибко, велика й маленька» відзначились вокальний ансамбль «Бабський батальйон» с. Щасливе Березанського району, молодіжний театр «Кураж» Березанського РБК, «Рибаківські козаки» і вокальний ансамбль «Глорія» Рибаківського СБК Коблівської ОТГ.

Відчуття глибокого патріотизму і шанобливого ставлення до традицій власного народу додав конкурс «Найкраще стилізоване українське вбрання». Кожне вбрання було особливим, вирізнялося якістю тканини, розмаїттям кольорів та орнаментів, прикрасами. Низки червоного намиста та барвисті стрічки довершували образи багатьох українських дівчат.

Протягом свята лунало безліч масових пісень: «Несе Галя воду» , «Ой ти, Галю, Галю молодая», «Гай зелененький», «Тече вода каламутна», «Копав, копав криниченьку», «На вулиці музиченька грає» та інші. Проте співали не лише аматорські колективи, але й гості свята. Конкурс на знання українських пісень засвідчив, що наш український народ не лише гарний, відважний, патріотичний, але й талановитий.

Цікавим був театралізований блок: «Мы таки из Одессы», «Ромська феєрія», «Були в кума бджоли», «Українське весілля», «Ходить гарбуз по городу» тощо. Під час побутового танцю «Яків» у виконанні народного ансамблю «Нива», гості не лише милувалися виступом, але й куштували смачні короваї.

Обласне свято відбулося завдяки умілій організації творчого колективу МОЦНТ, за сприяння управління культури, національностей та релігій Миколаївської облдержадміністрації та завдяки інформаційній підтримці ТОВ «Інформаційне агентство Інше.ТВ», газет «Вечерний Николаев», «Южная правда», «Рідне Прибужжя», філії ПАТ «НСТУ» «Миколаївська регіональна дирекція», телекомпанії «Март», телерадіокомпаній «НІС-ТВ» і «Сатурн», сайту міста «0512», інформаційно-розважального інтернет-видання «NikLife», інтернет-газети «Новости N», радіо «Миколаїв» 92 FM, інтернет-видання «НикВести», телеканалів «ТАК-ТВ», ICTV, Першого національного каналу України.

Усі учасники «Folk-toloka 2018» були нагороджені грамотами управління культури, національностей та релігій Миколаївської ОДА, а МОЦНТ та КОР презентував ювілейний буклет «Нам 80 років».

На завершення свята у виконанні ансамблю «Южные звезды» символічно пролунала пісня про Україну. І не дарма, адже саме такі свята, як «Folk-toloka 2018», нагадують про патріотизм, про любов до Вітчизни, батьківщини, сім’ї.

Більше світлин на нашій сторінці у фейсбуці.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: