Новини        09 Листопада 2017        975      

Відкриття персональної виставки Наталі Мазур «Життя крізь творчість»

9 листопада своєрідний подарунок до професійного свята всім працівникам культури та майстрам народного мистецтва Миколаївщини зробило обласне народне творче об’єднання «Прибужжя». На першу персональну виставку городян та гостей міста запросила майстриня Наталя Мазур. Скільки робіт увійшло до експозиції виставки, чим вразила гостей аматорка, які полотна викликали найбільше захоплення — більше про це далі.

Панно «Ярмарок»

Наталя Мазур, викладач за освітою, понад 20 років є майстром «Прибужжя». До першої персональної виставки готувалася тривалий час. Й ось результат: виставкову залу Миколаївського обласного краєзнавчого музею прикрашають більше ніж 30 авторських робіт із ткацтва, вишивки, плетіння. Сучасна майстриня створює гобелени, ткані вручну, за старовинною технологією. Роботам Наталії характерне виявлення великого в малому, духовного в простому, що часто не помічається через побутову суєту. Назва виставки не є випадковою, адже з кожним тканим виробом пов’язані історії з життя: «Чудотворець» та «Весняний дощ», «Сльоза матері», «Степова Берегиня», «Великодній». Але деякі з них привертають найбільшу увагу.

«Ярмарок» — так називається декоративне ткане панно, яке увінчало центр виставкової експозиції. Яскравий колорит української ментальності, глибина духовності та обрядовості дивовижним чином переплітаються у єдину тематику виробу. Сучасність і традиції, минувшина та майбуття злилися воєдино. Це багатошарова робота, яку треба зчитувати як загальну історію культури українського народу, відтворену крізь призму сприйняття звичайної сучасної жінки.

Право на самовираження, своє місце «під сонцем», пізнання найглибших відчуттів материнства та жіночності… Скільки відтінків підсвідомості жінки заклала майстриня в ще одну свою роботу, повз якої не пройшов жоден відвідувач виставки. «Переродження» — так називається ця інсталяція, яка викликає безліч роздумів на тему.

З яскравою подією у творчому житті привітали Наталю Мазур друзі та колеги-прибужани. А керівник обласного народного творчого об’єднання «Прибужжя», заслужений працівник культури України Валентина Кривцова відзначила, що Наталя Мазур — це нове покоління майстрів, які осучаснюють традиційні техніки, і за допомогою авторських прийомів дають їм нове життя. Директор Миколаївського обласного центру народної творчості, заслужена артистка України Наталія Баштова подякувала майстрині за її внесок у розвиток аматорського мистецтва Миколаївщини. Добрими словами також привітала Наталю Мазур і її наставниця — заслужений діяч мистецтв України, професор МФ КНУКіМ Інна Черкесова.

Після урочистої частини всі бажаючі долучилися до таємниць створення тканих виробів під час майстер-класу, на який запросила сама майстриня. А святкової атмосфери заходу додавали музичні вітання від ансамблю гітаристів «Classic Guitar» Миколаївської філії Київського національного університету культури й мистецтв, викладач Вікторія Сологуб.

Вітаємо Наталю Мазур із творчим дебютом. А тим, хто не потрапив на відкриття, нагадуємо, що виставка триватиме до 4 грудня!

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: