Новини        24 Травня 2021        484      

Визначили переможців обласного конкурсу «Миколаївська Мельпомена»

22 травня 2021 року вкотре відбувся обласний конкурс аматорських театрів «Миколаївська Мельпомена» дистанційно, метою якого є розвиток та популяризація театрального жанру, покращення виконавської майстерності аматорських театральних колективів, сприяння їх творчої самореалізації, збагачення репертуару.

Народний молодіжний театр «Парадокс» КЗК «Обласний палац культури»

Про конкурс

Щороку МОЦНТ та КОР залучає любителів театрального жанру Миколаївщини до можливості проявити свою виконавську майстерність. «Миколаївська Мельпомена» – це не просто конкурс, а традиція, що сприяє збагаченню й покращенню репертуару, відкриттю нових цікавих театральних колективів, талановитих режисерів і виконавців, пошуку нових театральних ідей і напрямів.

Найкращі аматорські театральні колективи області зі званням «народний» та «зразковий» змагалися за здобуття найвищої нагороди обласного конкурсу аматорських театрів «Миколаївська Мельпомена». Кожен колектив, згідно з положенням про конкурс, представив уривки з вистав, мініатюри, композиції родинно-побутового спрямування. В цих роботах представлені різні можливості колективів, що працюють на базах міст та районів області. Але емоційна гра акторів аматорських театрів зі званням «народний» та «зразковий» не мали меж та різниці між містом, районом чи селом. Виконавська майстерність учасників відповідно віку та напрямку була яскравою та професійною. Учасники продемонстрували високий виконавський рівень. Не зважаючи на складні умови роботи під час пандемії, театральні колективи зі званням «зразковий» продемонстрували ретельну підготовку до конкурсу, творчий підхід керівників до вибору репертуару та свою майстерність.

Сукупність цих факторів під час огляду стала ключовим критерієм у визначенні переможців компетентним і неупередженим журі.

Оцінювали виступи за такими критеріями

  • акторська майстерність;
  • сценографія;
  • музичне оформлення;
  • режисура вистави;
  • сценічна культура та костюми.

Гран-прі

Володарями гран – прі у номінації «Дитячі аматорські театральні колективи» стали:

  • Зразковий дитячий та юнацький театральний колектив «Маска» Палацу культури «Енергетик» ВП ЮУАЕС ДП НАЕК «Енергоатом» м. Южноукраїнськ.

У номінації «Дорослі театральні колективи, що мають звання «народний» стали:

  • народний театр Семенівського будинку культури Благодатненської сільської ради;
  • народний молодіжний театр «Парадокс» КЗК «Обласний палац культури» м. Миколаїв.

Колективи, що здобули І, ІІ та ІІІ місця, були нагороджені дипломами управління культури, національностей та релігій Миколаївської ОДА та кубками ОЦНТ та КОР.

З результатами інших учасників огляду можна ознайомитися за посиланням нижче.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: