Новини        22 Лютого 2018        743      

Художник із Баштанки презентував першу персональну виставку

22 лютого у Миколаївському обласному краєзнавчому музеї відбулося відкриття першої персональної виставки учасника ІV виставкового циклу «Нові імена Миколаївщини» Олександра Бондаренка. Знайомі з дитинства рідні південні пейзажі, атмосфера єднання з природою, а ще несподівані варіанти творчого пошуку – це далеко не все, чим дивував живописець-аматор з міста Баштанка гостей заходу.

Нові імена Миколаївщини

Цикл «Нові імена Миколаївщини» обласний центр народної творчості та НТО «Прибужжя» започаткували у 2009 році з метою збереження традицій і культури області. За період реалізації проекту свою творчість представили 30 кращих аматорів, які презентували як традиційні, так і сучасні види мистецтва. Це сотні експонатів, десятки майстер-класів і творчих зустрічей. Завдяки проекту Миколаївщина відкрила нові імена талановитих аматорів, які сьогодні демонструють свою творчість на всеукраїнських і обласних фестивалях, акціях, конкурсах. У 2016 році за вагомий внесок у розвиток народної творчості та аматорського мистецтва проект «Нові імена Миколаївщини» був відзначений обласною премією імені Миколи Аркаса. А ІV виставковий цикл познайомить з творчістю нових 10 учасників, першим з яких є художник з мальовничої Баштанщини Олександр Бондаренко. На цьому наголосила, вітаючи учасників та гостей заходу, директор МОЦНТ та КОР, заслужена артистка України Наталія Баштова, яка побажала вдалого старту новій сторінці проекту. За особистий внесок у розвиток української народної творчості та з нагоди відкриття першої персональної виставки Олександр Бондаренко був нагороджений грамотою Миколаївського обласного центру народної творчості.

Творчість Олександра Бондаренка

Живописом Олександр Іванович захоплювався з дитинства. Серія його перших живописних картин – портретів і пейзажів – народилася під час роботи у районній художній майстерні. Природа, самобутня краса людини протягом років не залишала байдужою творчу душу аматора. Захоплення ландшафтним дизайном втілилося у квіткову композицію, яка була оцінена дипломом за перше місце одного з престижних конкурсів. Нині аматор надихнувся створенням ікон, графічним оформленням книжок. Кращі його роботи зберігаються у фондах Баштанського районного краєзнавчого музею. Тридцятиріччя творчої діяльності аматор зустрів першою персональною виставкою. Відкриваючи захід, керівник обласного НТО «Прибужжя», заслужений працівник культури України Валентина Кривцова привітала Олександра Бондаренка з вагомою подією у творчому житті, а гостей запросила насолодитися красою 28 самобутніх полотен з живопису. На них художник втілив красу нашого краю, що вбирає стриманість нескінченного степу та бурхливу енергією морського узбережжя.

Вітання

З відкриттям виставки привітали баштанського художника також і представники Миколаївського обласного краєзнавчого музею, які подякували аматорам за підтримку кращих традицій культури рідного краю та подарували Олександру Бондаренку ювілейний альбом з фотографіями робіт фондів музею. Приїхали підтримати Олександра Івановича його рідні та друзі з численної творчої делегації міста Баштанка. Теплі слова вітання пролунали від секретаря Баштанської міської ради Людмили Луценко, начальника відділу розвитку культури і туризму Баштанської міської ради Наталії Ракітіної, а також учасників районного творчого об’єднання «Роксолана». Прекрасним музичним оформленням заходу стали пісенні композиції у виконанні земляка художника – поета та композитора Віктора Коваленка та співробітників Баштанського краєзнавчого музею.

Приємним подарунком до 80-річчя Миколаївського обласного центру народної творчості стала авторська робота художника «Річка у лісі».

Виставка триватиме до 15 березня. Завітайте та насолодіться красою рідних краєвидів!

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: