Хвилюватися — це добре чи погано? Які причини появи хвилювання перед виступом та як його можна уникнути? Відповіді на ці запитання ви знайдете в нашій статті.

Хвилюватися — це добре чи погано?
Хвилювання сприяє жвавості й енергійності. Проте, коли ви хвилюєтеся занадто багато, то хвилювання може трансформуватися у страх, що паралізуватиме ваші думки.
Хвилювання-паніка позбавляє вокаліста контролю відчуттів та належного функціонування голосового апарату в процесі співу. Ви можете втратити контроль над співочим диханням: порушується процес вокального вдиху, дихання стає поверхневим, втрачається опора. У такому випадку страждає вокальне інтонування, звуковедення, фразування та багато іншого.
Причини появи хвилювання
Є різноманітні причини виникнення страху або хвилювання перед концертним виступом. Основні та найбільш поширені такі: боязнь забути текст або форму музичного твору, недостатнє опрацювання складних вокально-технічних моментів, незвичні обставини, незнайома звукопідсилювальна техніка та акустичні умови, неправильно підібраний репертуар, невпевненість у своїх силах, недостатня кількість часу на підготовку.
Як уникнути хвилювання
Уникнути хвилювання можна різними способами. Наприклад:
- перед виступом постійно уявляйте, як повинен звучати ваш музичний твір із точки зору чистоти інтонування, атаки звуку, характеру, динаміки, манери виконання;
- на репетиціях практикуйте роботу в присутності інших. Такий метод допоможе вам відчути власний емоційний стан і пережити один із видів сценічного хвилювання;
- неодмінно обговорюйте причини та наслідки стану до, під час і після публічного виступу; характер хвилювання; особисто визначайте проблеми, що виникли, і шукайте шляхи їх вирішення.
Форсоване звучання також може зіпсувати ваш виступ. Про причини, наслідки та способи виправлення цього дефекту ми розповіли вам трохи раніше.