На що потрібно звернути увагу під час підготовки солістів і вокальних ансамблів до конкурсу?

Загальні правила
- Ретельно обирати твори, музичний супровід яких доповнює вокальну фактуру співаків.
- Теситура музичного супроводу повинна відповідати робочому діапазону співаків.
- Чітко відрізняти концертний твір від конкурсного. У конкурсному творі відображаються вокально-технічні навички співаків із різноманітним застосуванням художньо-виражальних засобів (діапазон виконавця, динамічні відтінки, гнучка зміна регістрів тощо).
- Обираючи твір зарубіжною мовою, звернути увагу на його образний зміст. Виконавець повинен розуміти зміст та не просто копіювати оригінальних співаків, а привносити особисті відчуття під час виконання.
- Вокальним ансамблям особливу увагу необхідно приділяти чистоті інтонаційного строю та тембральному ансамблю.
- Твори, які виконуються у швидкому темпі, завжди мають дикційні труднощі, тому розучувати їх потрібно стримано, з чіткою вимовою приголосних звуків.
- Виконуючи твір, важливо звертати увагу на розподіл дихання за фразами та правильно виділяти основну думку.
- Заздалегідь продумувати свій сценічний одяг відповідно до образу та вікової категорії.
- Дотримуватися правил сценічної етики.
Важливо пам’ятати учасникам і їх керівникам
- Перед конкурсом обов’язково перевірити наявність усього необхідного: флеш-накопичувача з фонограмою; сценічного взуття; шкарпеток; косметики; аксесуарів для волосся; спеціальних непрозорих кофрів для транспортування сценічних костюмів тощо.
- Дотримуватися дисципліни, у місці збору бути в назначений час.
- Під час заходу чітко дотримуватися всіх вказівок і розпоряджень керівників та організаторів заходу; доброзичливо ставитися до артистів свого та інших колективів; обережно обходитися з костюмами, аксесуарами та взуттям; допомагати своїм колегам по творчості у підготовці до виходу на сцену; за три номери до свого виступу бути за сценою у визначеному організаторами місці.
- Після виступу не забувати своїх речей за сценою, у залі, у відведених для перевдягання місцях; у приміщеннях та репетиційних кімнатах зберігати чистоту та порядок.
Однією з характеристик співочого голосу є його діапазон. Тож вам стануть у пригоді вправи для збільшення вокальних можливостей і корисні поради, як відновити голос.