Поради, Хореографічне мистецтво        24 Грудня 2018        1782      

Стилі сучасного танцю: реггетон

Реггетон (Reggaeton) — один із наймолодших активних і динамічних танців. Він має багато різних назв: реггетон, реггітон, раггітон тощо. Про походження стилю, особливості рухів, сценічне вбрання та безліч інших цікавинок — далі у статті.

Джерело: https://flama.fi/

Походження стилю та основні рухи

Реггетон виник як стиль музики, а однойменний стиль танцю сформувався значно пізніше. Його коріння сягають Пуерто-Ріко і Панами. Уперше за межі Латинської Америки він вийшов у 70-х роках XX століття. У 2000-х роках став популярний у Європі, зокрема в Україні, а згодом і в усьому світі серед людей різного походження і достатку. Виник  реггетон  на основі реггі, хіп-хопу, денсхолу, танцю живота та латини. Це — молодіжний стиль, для якого характерні динамічність, ритмічні рухи тілом (стегнами, грудною кліткою); хвилеподібні рухи, повороти, обертання, акробатичні елементи. Реггетон — танець сміливих розкутих та емоційних, упевнених у собі людей, тому під час виконання має простежуватися темперамент танцюриста та його емоційний запал. Реггетон виконується як у парі, так і соло.

Сценічне вбрання

Для жіночого костюма типовими є приталені майки, топи або футболки; короткі шорти, бриджі або легінси. Для чоловічого костюма — майки або футболки, які підкреслюють фігуру, і штани прямого крою. Інколи для виступу костюм прикрашають невеликою кількістю блискіток або стразів. Якщо танець виконується в парі, костюм партнера повинен доповнювати вбрання партнерки. Взуття переважно має бути без каблука, оскільки під час танцю присутнє сильне навантаження на ноги, зокрема коліна. Доречні кросівки, джазовки або інше взуття, що добре фіксує ногу.

Джерело: dancesense.ru

Музичний супровід

До музичного супроводу реггетону належать декілька стилів. Незначною складовою є реггі, незважаючи на те, що дехто з танцюристів вважає, що ритм реггетону є новим щаблем в еволюції ритму реггі. Другою складовою є реп або речівки (fraseo), що в місті Колон (Панама) називають «el ton» (тон).

Майстер-клас

Реггетон — це танець свободи, у якому не існує обмежень. Усю красу цього стилю вам продемонструє талановитий молодий викладач студії соціальних танців Salsa Club Nikolaev — Дар’я Андрєєва.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: