Поради, Театральне мистецтво        01 Березня 2021        428      

Як зацікавити дітей виставою: 5 порад режисерам

Зацікавити дітей театром легко, якщо дотримуватися ключових умов, п’ять з яких — у нашій статті.

1. Реклама — запрошення до казки

Якщо реклама цікава, віщує бурхливу й насичену подіями історію, діти приймають її з великим захопленням. Прийшовши до театру, вони вже з нетерпінням очікують початок вистави, прокручуючи в голові власне казкове бачення дійства.

2. Емоції

Як тільки починається вистава, діти відразу ж згадують про те, якою чудовою вони її уявляли, і порівнюють власну картинку з побаченим зі сцени. Отримуючи позитивне враження з перших хвилин, вони продовжують дивитися виставу із задоволенням і ентузіазмом, а відчуття негативного викликає болісну реакцію й розчарування, через які дітям хочеться якомога швидше залишити глядацький зал.

3. Дзвоник

У театрах дуже рідко можна почути дзвінок, що сповіщає про початок виступу, а саме цей звук привертає увагу дітей, посилюючи їхнє захоплення й цікавість.

4. Палітра барв і звуків

У дитячих виставах світлові ефекти мають захоплювати юних глядачів, вражати розмаїттям кольорів. Декорації та їхній колір мають відповідати духу спектаклю й розвитку сюжету, а костюми акторів повинні бути яскравими й привертати увагу дітей, викликаючи найвище схвалення. Звук треба використовувати епізодично, супроводжуючи сюжет і викликаючи різноманітну палітру емоцій.

5. Інтерактивність

Є вистави, у яких діти відчувають себе учасниками дійства саме завдяки емоційному залученню. Інтерактивну виставу можна організувати за допомогою питань про героїв вистави та їхні дії. Для цього актори звертаються до дітей зі сцени. Така участь викликає в дитини позитивні емоції, розвиває уяву, дає відповіді на питання, що цікавлять, сприяє підвищенню культурного інтелекту і сприйняття театру як казки.

А якщо після вистави дитина захоче стати актором, то у пригоді стануть правила, які має знати кожен юний артист.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: