Музичне мистецтво, Поради        24 Вересня 2019        583      

Як пов’язаний голос із фізіологією обличчя

Як за анатомічним складом обличчя людини пізнати, який у неї голос та вокальні здібності; що таке співоча маска та чи варто нею користуватися тощо.

Celine Dion

Обличчя як резонатор

Наше обличчя — це великий резонатор. У ньому є багато місць, де голос може підсилюватись. Від того, якого розміру та форми ваше обличчя, залежить звучання. Наприклад, якщо у вас широкі щелепи та великий, трохи приплесканий ніс, то у вас добре працюватимуть носові резонатори. Якщо у вас велике чоло, скоріш за все, у вас добре отримуватимуться високі ноти (завдяки головним резонаторам). Якщо у вас щелепа висунута трохи вперед, то добре працюватимуть грудні резонатори й вам буде легко співати низькі ноти.

Співоча маска

Кожне обличчя унікальне. Якщо вам чогось бракує для відтворювання гарного звуку, ви можете створити співочу маску. Наприклад, якщо ваші щелепи вузькі й вам важко брати високі ноти, треба трохи зморщити обличчя в районі брів. Тоді звук буде направлений до голови й там за допомогою головного резонатору зможе звучати високо. Якщо у вас мало об’ємних грудних нот, то ваша щелепа не висунута анатомічно. Спробуйте зробити це штучно й побачите, як змінюється ваш голос.

Люди з овальною формою обличчя переважно мають вузькі щелепи, ніс і високе чоло. У цих людей дуже співучий голос. Вони легко беруть високі ноти. До представників такого типу обличчя серед відомих співаків належать Celine Dion та Adam Levine.

У людей з обличчям у формі серця, із приплесканим носом і широкими щелепами добре звучать носові резонатори, звук яскравий та пронизливий. Наприклад, Rihanna.

Rihanna

Усі резонатори працюють добре в людей з обличчям круглої форми з широкими щелепами, приплесканим носом, потужною висунутою щелепою та великим ротом. Наприклад, Nina Simone.

Nina Simone

Важливо пам’ятати: коли ви прилаштовуєте свій голос до конкретних звукових «штампів», то ризикуєте порушити процес особистого природнього звукоутворення, а це небезпечно для голосу. Однак, голос можна розфарбувати думками. Коли ви вдумуєтеся в те, про що співаєте, можете трохи змінити результат, не впливаючи на основу звукоутворення.

Якість звучання залежить і від того, хвилюєтеся ви під час виступу чи ні. Тож корисно знати про причини хвилювання та як його уникнути.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: