Музичне мистецтво, Поради        24 Червня 2018        1936      

6 причин фальшивого співу

Важливою умовою гарного виступу співака є точне відтворення висоти музичних звуків, тобто чисте інтонування. Проте дуже часто в співаків-аматорів із цим виникають проблеми. Про головні причини фальшивого співу читайте далі в нашій статті.

Світлина: melodyful.com

1. Обмежений діапазон голосу

Це стосується передусім фальшивого співу найвищих, найнижчих та «перехідних» звуків. Така проблема виникає від нерозвиненості голосового апарату. Виконання вправ та розспівок для голосу дозволить розвинути вокально-технічні можливості голосу та вирішити цю проблему.

2. Погана координація між слухом та голосом

Погана координація між слухом та голосом виникає тоді, коли вокаліст-початківець на м’язовому рівні не розуміє, що йому необхідно зробити, щоби пролунав правильний за висотою звук. У цій ситуації на допомогу приходять вокальні вправи на staccato, спів гам натурального мажору та мінору з назвою нот та на склади, виконання арпеджіо. З часом вправи можна ускладнювати залежно від вокально-технічних можливостей співака.

3. Неправильна робота голосового апарату

Опора звуку, дихання, вокальна позиція впливають на чистоту інтонування. Дихання та опора звуку — це основа співу, завдяки яким у подальшому розвивається голос співака. Є безліч вправ для їх розвитку, зокрема методика Олександри Стрельникової. Вокальна позиція залежить від манери виконання. В академічних співаків вона більш прикрита, в естрадних виконавців напівприкрита та народному співу властива відкрита манера. Весь твір повинен звучати в єдиній манері та залежно від цього в єдиній позиції (залежить від обраного вами напряму вокалу).

4. Неправильний репертуар

Найчастішою помилкою виконавців-початківців є неправильно підібраний репертуар. Твори з великим діапазоном, швидким темпом та дрібними тривалостями вокальної партії або кантиленні твори. Виконувані твори повинні відповідати ступеню тренованості голосового апарату.

5. Форсований звук

Крик замість співу не тільки псує чистоту інтонування, а і шкодить вашим голосовим зв’язкам. Окрім захворювань голосового апарату, форсоване звучання голосу додає виконавцю невпевненість у твоїх силах.

6. Психологічний затиск голосового апарату

Під час публічного виступу співаки відчувають хвилювання, проте в деяких випадках воно переходить у параліч м’язів голосового апарату. Зникає правильна опора звуку, дихання і загалом увесь апарат не може повноцінно функціонувати. Щоби подолати цю проблему, необхідно якомога частіше виступати!

Бажаємо успіхів у роботі над розвитком вашого голосу!

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: