Музичне мистецтво, Поради        13 Липня 2017        933      

7 родзинок унікальності голосу

Найпопулярнішою сучасною манерою співу є естрадна, у якій поєднуються академічні та народні елементи, а також низка специфічних прийомів. Особливістю естрадного вокалу є пошук та формування унікального звуку. Усім шукачам «свого» голосу ми пропонуємо декілька прийомів, що допоможуть урізноманітнити виконання і стати неповторним у вокальному просторі.

Фото: http://shutterstock.com

1. Додайте легкості та м’якості

У цьому вам допоможе один із вокальних прийомів під назвою «фальцет».

Під цим поняттям мають на увазі спів у верхньому головному регістрі. Він досягається шляхом коливання країв зв’язок. У цей час гортань знаходиться набагато вище від звичайного співочого положення. Фальцет дозволяє розширити діапазон у бік високих нот. Його звучання характеризується як безтемброве з домішками великої кількості повітря.

2. Таємничість вашого співу

Додати таємничості співу допоможе вокальний субтон. Фальцет може бути присутнім і в низькому регістрі. «Низький фальцет», або субтон, — це спів із придихом. Приклади цього прийому можна почути в джазовій та поп-музиці, наприклад, у манері співу Tony Braxton, Cher.

3. Свобода виконання

Її додає глісандо або також відомий як «слайд». Він являє собою плавне ковзання від одного звуку до іншого, що дає колоритний ефект. Уміння співати глісандо додасть до виконавських навичок нову можливість, яка скрасить звучання вашого голосу.

4. Глибина тембру

Обертоновий або «горловий» спів — техніка з незвичайною артикуляцією в глотці або гортані. Цей спів характерний для далекосхідної музики. Він надає голосу особливий привабливий глибокий тембр. Для вокалістів рекомендується використовувати один зі стилів горлового співу хоомей. У якості розспівки, він збагачується обертонами тембр голосу.

5. Техніка з вершини гір

Йодль або «тирольский спів». Його принцип полягає в різкому переході з грудного на фальцетне звучання. Також у співі використовується «зворотний йодль», що полягає в різкому переході з фальцета на «опору». Сучасні виконавці досить часто застосовують елементи цього прийому у своєму співі, наприклад, Adele.

6. Додайте дрібку року

У цьому вам допоможе розщеплення голосових зв’язок. Прийом співу, під час якого до чистого звуку примішується певна частка іншого звуку, що нерідко представляє із себе шум. Один дихальний потік розщеплюється на два. Вивчення та удосконалення цього прийому надасть вашому співу відтінок рокового вокалу.

7. Ноти специфічності

Цей вислів якнайкраще підходить вокальному прийому штробас. Це дуже низькі ноти, які неможливо заспівати нормальним голосом. Використовуються як прийом «під’їздів» до ноти. Звук дуже специфічний, тому в музиці використовується рідко. Під час звучання ноти завдяки цьому прийому ніби «поскрипують».

Працюйте над своїм голосом, пізнавайте його, розвивайте, й успіх не забариться!

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: