Новини, Поради, Творче об'єднання «Прибужжя»        28 Лютого 2018        1197      

Дивовижний світ кольору чоловіків і жінок

Чоловіки та жінки — дві половинки єдиного цілого, два полюси, об’єднані силою тяжіння. Їхні світи протилежні, тому й бачать вони життя крізь призму свого виміру. У чому ж криється закономірність співіснування, які важелі впливають на формування процесу — про це та інше саме для читачів нашого сайту.

Чоловічі та жіночі пріоритети

Сучасні психологи стверджують, що у чоловіків більше розвинене абстрактне мислення. Їхня свідомість спрямована на подолання труднощів і підкорення нових обріїв. Сім’я для чоловіка завжди була хоч і важливим, але не основним елементом буття. Жіночі ж пріоритети — дещо інші. Природа представниць слабкої статі доволі мінлива, а душа прагне до гармонії. Це пов’язано з головною місією жінки — материнством, продовженням роду. Так вже повелося, що з давніх-давен більшу частину свого життя вона присвячувала «підтримці домашнього вогнища», а вільний час відводила мистецтву: створенню одягу, килимарству, художньому розпису предметів інтер’єру, витинанню, виготовленню побутового посуду тощо. Функції Берегині для жінки були первинними, а тяжіння до творчості давало поштовх до саморозвитку.

Сприйняття кольорового світу

Будь-яка пересічна людина здатна сприймати 7 основних кольорів: червоний, жовтий, помаранчевий, зелений, синій, блакитний, фіолетовий. Але у чистому вигляді вона визначає лише червоний, зелений і синій. Інші кольори — це вже комбінація основних тонів. Людське око може фіксувати до 100 тисяч відтінків. Наприклад, тільки сірого людський зір вирізняє до 500 відтінків. Сприйняття кольору може залежати від особистостей характеру людини, адже кожен з нас у різних емоційних станах сприймає той самий відтінок по-різному. Наприклад, для чоловіка помаранчевий колір є набагато «червонішим», ніж для жінки, а зелене листя чоловічий зір зафіксує з більш «жовтішим» відтінком, ніж його сприймають жінки.

Кольорове бачення чоловіка та жінки

Дослідження довели, що мозок у представників різних статей обробляє інформацію про колір по-різному. Жінки краще сприймають кольори і відтінки, краще розрізняють звуки і запахи. А представники чоловічої статі важче розрізняють відтінки кольорів, але краще сприймають дрібні деталі, що рухаються. Чоловіки віддають перевагу ахроматичним кольорам: чорному, білому, відтінкам сірого, а жінки — яскравому поліхроматичному кольоровому спектру. Панянки частіше обирають яскраві тони, а сильна половина — спокійні пастельні. Улюбленим кольором 40 відсотків представників обох статей вважається синій. Він активно впливає на свідомість людини. Художники асоціюють його з кольором Всесвіту, гладдю води і нескінченною синню небес.

«Диптих-art 2018»

Поспостерігати за грою кольорового світу чоловіків і жінок зможете й ви, завітавши на відкриття другої виставкової експозиції творчого проекту Миколаївського обласного центру народної творчості «Диптих-art». Чия творчість вразить вас найбільше? Ми чекаємо саме вашої думки!

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: