Поради, Хореографічне мистецтво        20 Червня 2019        1355      

Стилі сучасного танцю: паппінг

Коли виник стиль танцю паппінг, хто є його засновником, які техніки входять до цього стилю, особливості його виконання та одяг папперів.

Історія виникнення

Паппінг виник у 70-х роках XX століття у Фресно (Каліфорнія). На формування цього стилю певною мірою вплинув локінг. Паппінг часто використовують у батлах та змаганнях, які забезпечують простір для імпровізації.

Засновником паппінгу є американський танцюрист Popin Pete. Його вважають другою людиною в Electric Boogaloos після Boogaloo Sam. Також він відомий як «Молодший брат Boogaloo Sam».

Особливості виконання

Паппінг — стиль танцю, який передбачає скорочення м’язів, створюючи ефект різкого здригання в тілі виконавця. Це робиться безперервно в ритмі музики в поєднанні з різними рухами й позами. Цей стиль іноді плутають із верхнім брейк-дансом.

Розмаїття технік паппінгу

Паппінг має свої особливості виконання і включає в себе безліч технік, деякі з яких виділяють як окремий танцювальний стиль:

  • waving імітує ефект проходження хвилі тілом: руками, ногами, шиєю, корпусом; тіло ніби стає «водою»;
  • puppet — рухи імітують ляльок на мотузках. На появу таких рухів вплинули герої старих мультфільмів, у яких персонажі — маріонеткові ляльки;
  • robot — наслідування руху роботів;
  • gliding —ковзання стопами підлогою, створюючи ефект ковзання повітрям, за рахунок перекочування стопи з носка на п’яту. Найзнаменитіший рух в стилі glide — «місячна хода»;
  • crazy legs — динамічний танець, який передбачає постійні рухи коліньми і перехрещування стопів, що створює враження некерованих ніг;
  • tutting — рухи, скопійовані з древніх єгипетських малюнків, на яких зображені люди в різних позах. Як правило, це пози з чітко вираженими прямими кутами, виконані руками і ногами;
  • strobbing — передбачає безперервні різкі зупинки на частку секунди в кінці кожного руху;
  • slow мotion — уповільнені, плавні, безперервні рухи;
  • animation — почергове уповільнення і прискорення рухів.

Одяг

Раніше паппери одягали більш офіційний стиль. Були обов’язкові костюми, капелюхи, піджаки та туфлі, але сьогодні мало хто дотримується цієї традиції. Незмінним атрибутом залишилася тільки капелюх, а в одязі танцівники надають перевагу стилю хіп-хоперів.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: