Поради, Хореографічне мистецтво        05 Жовтня 2018        2659      

Нова рубрика «Стилі сучасного танцю»

Танцювальне мистецтво постійно розвивається —  з’являються нові стилі й напрямки. Хореографічні колективи також йдуть у ногу з часом — ускладнюють постановки, урізноманітнюють костюми, використовують популярну музику. Тож, пропонуємо вашій увазі нову щомісячну рубрику «Стилі сучасного танцю», яка познайомить вас із сучасною хореографією та дасть змогу дізнатися щось нове. Перша сходинка нашої «екскурсії» — загальна інформація про сучасний танець і його виникнення.

Що таке сучасна хореографія?

Сучасна хореографія — це самостійна форма мистецтва, де по-новому з’єдналися рухи й музика, світло й фарби. Вона переконує в тому, що мистецтво — це життя; намагається втілити нові ритми, манери; стає близькою молодому поколінню. Основними ознаками сучасного танцю є енергетика й динаміка. Та «сучасним» може бути не лише молодь, а кожен, хто подолає в собі лінь і страх.

Витоки сучасної хореографії

Коріння сучасного танцю сягає класичного балету. Причина зародження — криза класичної балетної школи на початку XX століття.

Засновниками були Айседора Дункан, Рут Сен-Дені та Лой Фуллер (Загальновизнаною засновницею танцю модерн є Айседора Дункан), які створили власні школи модерн-балету — мистецтва, вільного від умовностей і канонів. Основна ідея — імпровізація й вираження власних емоцій.

Різноманіття видів і стилів

Танець ніколи не припиняв розвиватися, тому наразі таке різноманіття видів і стилів: модерн, контемп, джаз, хіп-хоп, брейк-данс, регітон, тверк, тектонік, джампстайл тощо. Раніше майже всі вони були популярними на дискотеках, згодом на батлах — імпровізованих змаганнях, а вже сьогодні — на конкурсах і фестивалях. Сучасний танець не має чітких норм і стандартів, кожен постановник і виконавець виражає власне бачення тієї чи іншої ідеї. Проте, усі стилі мають спільне  —  це створення краси, пристрасть і любов до танцю.

Детальніше про кожен із стилів — щомісяця. Залишайтеся з нами, буде цікаво!

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: