Поради        30 Травня 2019        1917      

Стилі сучасного танцю: тектонік

Тектонік — молодий стиль сучасного танцю, який підкорив серця французьких танцівників, а потім і весь світ. Історія виникнення та розвитку, популярність, специфіка виконання стилю — далі.

Історія виникнення

Тектонік є одним із наймолодших напрямів сучасного танцювального мистецтва, походить від jumpstyle. Головна особливість джампстайлу — невеликі стрибки, за допомогою яких пересувають спочатку одну ногу, а потім іншу в такт басів вперед-назад. Саме це французькі клабери взяли на озброєння у 2000 році. Вони з великим ентузіазмом використовували вподобану манеру рухатися під hardstyle, electro, house. Тоді до всіх відомих рухів додали обертання рук. А новий стиль усі стали називати «тектонік».

Шлях до визнання

Засновниками тектоніку, сформованого на початку XXI століття, вважають бельгійських клаберів. Саме цим амбітним юнакам і дівчатам належить ідея поєднання брейк-дансу та техно, хіп-хопу, попінгу, локінгу й багатьох інших стилів.

Уперше тектонік був представлений широкій аудиторії на вечірці «BlackOut». Популярності набув в одному з клубів Парижа — «Metropolis». Саме там у 2000 році проведено першу вечірку «Tecktonik Killer».

Піком популярності стали 2006–2007 роки. Саме в цей час танцювальний стиль перетворився в окремий напрям. Він був представлений на фестивалі «Paris Techno Parade», що сприяло світовому визнанню стилю.

Види тектоніку та їх особливості

Тектонік можна поділити на жорсткі і м’які види.

До жорстких належать:

  • hardstyle — найскладніший вид тектоніку, що вимагає від танцівника гарної фізичної форми. Передбачає розгонисті рухи руками;
  • vertigo — вирізняється швидким темпоритмом. Переважають широкі рухи рук над рухами корпусу. Деякі виконавці вважають vertigo підвидом hardstyle;
  • electrostyle — собливістю є координація рухів і жорстка манера виконання. У виконанні задіяні і руки, і ноги, і голова, і корпус танцівника. На відміну від інших видів тектоніку, electrostyle передбачає активне переміщення танцівника майданчиком.

До м’яких належать:

  • milky way — найпоширеніший вид електро-денсу. Танцівники цього напряму велике значення приділяють безперервним рухам рук. Особливість milky way в позитиві, який неодмінно повинен демонструвати виконавець;
  • jumpstyle — передбачає рухи тільки ногами. Ноги «викидають» поперемінно вперед і назад у швидкому темпі;
  • tecktonik-mix — поєднання електро-денс та інших танцювальних напрямів: hip-hop, b-boying, popping, waving, liquid-pop, vogging тощо, зберігаючи при цьому оригінальність тектоніку.

Остаточно межі цих видів не визначені, так як тектонік — молодий напрям сучасного танцю, який знаходиться на етапі розвитку.

Також читайте, коли виник брейк-данс, хто автор терміну «B-boy», роль Rock Steady Crew у становленні стилю, основні рухи й різновиди брейк-дансу тощо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: