Сучасний естрадний спів давно відійшов від канонічних принципів співу й у своєму розвитку з величезною швидкістю рухається вперед. Наразі вокалісти збагачують свій тембр голосу за допомогою вокальних прийомів. Якщо ви мрієте співати, як зірки, ця стаття для вас.
Вокальний ніс
Twang або вокальний ніс додає голосу дзвінкого металевого звучання, завдяки чому голос звучить потужно і щільно. Не варто плутати гугнявість і twang, оскільки це абсолютно різні поняття. Є спеціальні вправи на букву «н» або «м» для відчуття близького носового звуку, що допоможуть навчитися користуватися цим прийомом без призвуку гнусавості. Виконання цих вправ вимагає від вокаліста володіння дихальним апаратом і контролю стану м’якого піднебіння та гортані.
Rattle
Вокальний прийом rattle або гарчання в естрадному співі зустрічається досить часто. Додаючи його до свого репертуару, необхідно звернути увагу на правильне звуковидобування й опору звуку. Він робиться за допомогою грудного резонатора, а не зв’язок. Рик відчувається в грудях, завдяки чому звучить більш щільно.
Свистковий йодль
Йодль — це різка зміна регістрів. А свистковий йодль — це різкий перехід у високу теситуру, що знаходиться вище фальцету. За звучанням нагадує свист, через що й отримав свою назву. Оскільки це надзвичайно високі ноти, їх виконують на зручну голосну. Для переходу у свистковий регістр виконавцю необхідно мати хорошу еластичність голосових зв’язок і володіти фальцетом.
Vocal fry
Техніка vocal fry або фрай додає до звучання голосу легкий хрип, що нагадує шкварчання олії на пательні. Його принцип полягає в координуванні голосового апарату, зокрема зв’язок, при якому відбувається перехід із робочого режиму в режим розслаблення. Не плутайте vocal fry з затиском м’язів горла.
Belting
Більшість естрадних співаків використовує belting при співі високих нот. Він характеризується змішуванням у правильних пропорціях нижніх і верхніх резонаторів, направленням потоку повітря у тверде піднебіння. Для того, щоб навчитися цього прийому, необхідно добре володіти опорою звуку й координованим видихом. Найчастіше ним користуються в поєднанні з іншими вокальними прийомами.
Важливо! Тренувати вищенаведені прийоми необхідно під наглядом фахівця, щоб уникнути проблем із голосом у майбутньому. Бажаємо успіхів у ваших вокальних експериментах!