Поради, Хореографічне мистецтво        27 Лютого 2020        4954      

Танець модерн: історія, видатні хореографи та їхні постановки

Коли й де виник танець модерн, хто така Айседора Дункан, сучасні хореографи-модерністи та їхні постановки.

yebodesign.co.uk

Історія виникнення танцю модерн

Танець модерн виник у 19 столітті одночасно в США та Німеччині. Сам термін «танець модерн» сформувався у США для позначення сценічної хореографії, яка відкинула традиційні балетні форми.

Представники цього стилю хотіли створити нову хореографію, яка б відповідала духовним потребам людини. Необхідно було відмовитися від канонів, утілити нові форми, ідеї та сюжети, які б вирізнялись оригінальними пластично-танцювальними засобами.

Айседора Дункан — одна з перших представниць стилю модерн. З дитинства вона сприймала танець як природний рух тіла, а не жорстку систему відпрацьованих рухів (як у балеті). Танцюючи, вона завжди імпровізувала, слідувала своїй фантазії. У 1904 році в Німеччині відкрила свою першу танцювальну школу.

Айседора Дункан // pinterest.com

Сучасні хореографи-модерністи

Раду Поклітару — балетмейстер і хореограф, народний артист Молдови, заслужений діяч мистецтв України. Отримав Національну премію України імені Тараса Шевченка (2016). У 2006 створив власний авторський театр «Київ модерн-балет». Також працює хореографом у телепроєкті «Танцюють всі».

Сергій Смирнов — хореограф сучасного танцю,  з 1995 року — керівник та творець балету «Ексцентрик-балет»; лауреат міжнародних фестивалів сучасного танцю, тричі лауреат Національного театру премії «Золота маска».

Алла Сігалова — хореографиня, актриса, професорка, завідувачка кафедри «Пластичне виконання актора» Школи-студії МХАТ, лауреатка премії «Золота маска». Створює постановки хореографічних і театральних спектаклів.

Начо Дуато — іспанський танцівник і хореограф, театральний художник, керівник Національного балету Іспанії (1990–2010). Має звання Кавалера ордена мистецтва та літератури. Нагороджений призом «Бенуа танцю» за балет «Форми тиші і пустоти» та премією «Золотий софіт» за програму одноактних балетів.

Покажіть і ви свої постановки у стилі модерн на Всеукраїнському хореографічному конкурсі «Dance day».

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: