Поради, Хореографічне мистецтво        25 Вересня 2020        1096      

Стилі сучасного танцю: вакінг

Коли виник вакінг, специфіка виконання стилю, найкраща музика й найзручніший одяг.

Історія виникнення

Вакінг (англ. waacking) — сучасний танцювальний стиль, що зародився в клубах Лос-Анджелеса в 1970-х. Екстраординарні рухи танцюристів сприяли його популярності серед молоді. Цей танець містить у собі не тільки своєрідні рухи руками, що сформувалися під впливом стилю локінг, а й мистецтво подіумної ходи, чітких поз і ліній.

Музика

Початковою музикою для вакінгу був фанк, пізніше його замінив диско. З популяризацією в нічних клубах хаус-музики, вакінг почали виконувати й під неї.

Найчастіше танець виконується під пісні виконавців: Jamiroquai, Michael Jackson, Earth Wind & Fire, Boney M., Whitney Houston, Donna Summer.

Техніка

Вакінг вирізняється тим, що в хід здебільшого йдуть руки, а не ноги. Виконання схоже на хитромудрі ламані рухи руками (переважно кистями), що поєднуються з пародійно-подіумною ходою й гіпертрофованими класичними позами для фотосесій. Танцівник робить різкі рухи руками та корпусом, на секунду завмираючи в одній із найбільш вдалих поз.

Найчастіше, вакінг — це повна імпровізація під ритмічну веселу музику. Але є кілька базових рухів, від яких відштовхуються всі виконавці.

Цей стиль сучасного танцю залучає до своїх лав людей у всьому світі через свою експресивність, яскравість і відносну простоту виконання. У наш час танець вийшов далеко за межі пародійності та швидше сам задає моду, ніж намагається її «перекрутити» на свій лад.

Одяг

Якщо ви вирішили негайно почати танцювати вакінг, то подбайте про одяг, адже він завжди був його найважливішою частиною. Дівчатам знадобляться гетри й пишні спідниці, що підкреслюють стрункість талії, яскраві прикраси, каблуки. Хлопцям — шовкові сорочки та штани. Усі танцівники, попри стать, одягають жилети й капелюхи.

Вакінг часто порівнюють із воґінгом (англ. vogue), докладніше про цей танцювальний стиль читайте в нашій попередній статті.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: