Музичне мистецтво, Поради        08 Лютого 2021        1367      

6 українців, голос яких впізнає кожен

Неважливо, який тембр має голос, головне — його щирість. Пропонуємо 6 популярних співочих голосів України, почувши які, ви вже ніколи не сплутаєте їх з іншими.

Назарій Яремчук, Софія Ротару та Василь Зінкевич

Ніна Матвієнко

Співачка народилася 10 жовтня 1947 року на Житомирщині. Співочий талант Ніна Митрофанівна успадкувала від матері, яка вміла співати в три й навіть в чотири голоси, згодом Ніна записала диск із маминими піснями.

У шкільні роки Ніна Матвієнко любила співати пісні Людмили Зикіної, а за порадою вчительки, яка по радіо почула виступ хору імені Григорія Верьовки, вирішує спробувати себе в цьому колективі. Її мрія здійснилася в 1968 році. Після закінчення вокальної студії, Ніна Матвієнко стає солісткою хору імені Григорія Верьовки. Саме тут співачка набуває професійної сили, стаючи переможницею вагомих вокальних конкурсів.

Виступаючи в складі тріо акапельного співу «Золоті ключі», ставши солісткою камерного оркестру «Київська камерата», співачка вміло поєднує фольклорний спів з академічним.

Неповторний голос Ніни Матвієнко дивує своєю польотною силою. ЇЇ репертуар багатий українськими народними піснями з автентичною манерою виконання, також є і твори сучасних композиторів.

Василь Зінкевич

Співак народився 1 травня 1945 року на Поділлі в родині регента церковного хору. Від батька Василь успадкував любов до мистецтва та музично-вокальні здібності. Творчі таланти хлопця проявлялися ще з малечку. Він зробив собі дома маленьку сцену й танцював на ній, а в шкільні роки брав участь у художній самодіяльності.

Василь Зінкевич навчався у Вижницькому художньому училищі та Ровенському інституті культури.

Співак став першим чоловіком-солістом у жіночому ансамблі «Смерічка». Завдяки творчості в цьому колективі він отримав першу популярність. Згодом до колективу прийшов Назарій Яремчук. Василь у дуеті з Назарієм виконували пісню «Червона рута» В. Івасюка, саме вона зробила молодий колектив популярним, а також стала візитівкою країни та й нині звучить на всьому пострадянському просторі.

У 1975 році талановитий Василь Зінкевич став солістом популярного ансамблю «Світязь» Волинської обласної філармонії, а у 1980-му став його художнім керівником. У співака яскравий, мелодійний тембр, а його висока музична культура робить пісню проникливою до людських душ.

Отже, артист неперевершено танцював, сам моделював і шив сценічні костюми для себе й ансамблю. Багато пісень у виконанні Василя Зінкевича увійшли до золотого фонду української музики 20 століття. А співака називають легендою української естради.

Назарій Яремчук

Співак народився 30 листопада 1951 року на Буковині. Любов до пісні та вокальні здібності Назарія проявилися ще змалечку, адже хлопець ріс у співочій родині. Мати гарно співала й була акторкою у Вижницькому народному театрі, а батько співав у церковному хорі та мав чудовий тенор.

У 1969 році Назарій Яремчук приходить співати до вокально-інструментального ансамблю «Смерічка». Саме в цьому колективі вперше зазвучала пісня «Червона рута» у виконанні Назарія Яремчука та Василя Зінкевича.

У 1975 році Назарій закінчив географічний факультет Чернівецького університету й почав працювати на кафедрі економічної географії, але пісенна творчість завжди була поруч. У 1978 році йому присвоєно звання заслуженого артиста України, нагороджено орденом Дружби народів. А в 1988 році Назарій Яремчук закінчує Київський інститут культури, факультет сценічної режисури.

Життя співака було насичене гастрольними поїздками та виступами. Він співав не тільки в Україні, а і в Аргентині, Бразилії, Канаді, Сполучених Штатах. Але найважливішим для Назарія було повертатися до рідної Буковинської землі, що чекала на свого сина.

Протягом творчих років Яремчук набув свою унікальну манеру виконання, а також демонстрував фольклорні традиції співу. Укладаючи в кожну пісні частку своєї душі.

Софія Ротару

Співачка народилася 7 серпня 1947 року на Буковині в багатодітній родині. У ранні шкільні роки вже почала співати в шкільному та церковному хорі. Із задоволенням брала участь у драматичному гуртку, у художній самодіяльності співала народні пісні, перемагаючи в районних і республіканських конкурсах.

1964 року Софія вступає до Чернівецького музичного училища та вперше виступає на сцені Кремлівського палацу. Після закінчення музичного училища, викладає теорію музики та сольфеджіо в Чернівецькому культосвітньому училищі та навчається на заочному відділенні в Кишинівському державному інституті мистецтв.

Створивши разом з Анатолієм Євдокименком вокально-інструментальний ансамбль «Червона рута», починає виступати на всій території СРСР. Співачка знаходить свій виконавський стиль, що вміло поєднує народну мелізматику та сучасну естрадну манеру.

У 70-ті, 80-ті, 90-ті роки Софія Ротару веде активну сценічну діяльність: перемагає на конкурсах у Болгарії, Польщі, бере участь в естрадних проєктах із багатьма відомими композиторами, створює нові концертні програми. Співачка випустила велику кількість вінілових платівок і компакт-дисків із піснями у виконанні улюбленої співачки багатьох слухачів.

Багатий творчий шлях Софії Ротату розкрив її і як учасницю вокально-інструментального ансамблю, і як солістку з незабутнім тембром.

Таїсія Повалій

Майбутня зірка української естради народилася 10 грудня 1964 року на Київщині в музичній родині, де всі любили співати та привчали до цього маленьку Таю. Дівчина з юних років виступала в ансамблі, мріючи стати відомою співачкою.

Професійну музичну кар’єру Повалій розпочала в 19 років. У 1984 році Таїсія Повалій закінчила диригентсько-хорове відділення Київського музичного училища імені Глієра.

Після перемоги на конкурсі «Нові імена», а також Гран-прі Міжнародного фестивалю мистецтв «Слов’янський базар» співачка стала популярною. У 1995 році вийшла її дебютна платівка — «Панно кохання».

За довгі роки кар’єри співачка випустила понад 15 альбомів. Взяла участь у багатьох музичних проєктах і конкурсах.

Голос Таїсії Повалій відрізняється сильним густим тембром, яким вона володіє з віртуозною легкістю. Нині співачка впевнена, що без вокальної школи вона б не мала такого успіху та вміння володіти різними манерами співу — від оперної арії до стилю соул.

Тіна Кароль

Співачка народилася 25 січня 1985 року в Магаданській області в родині інженерів. Уже в ранньому дитинстві почала проявляти музичні здібності, тому батьки віддали доньку до музичної школи. В юності дівчина мала успіх на місцевих конкурсах, брала участь у художній самодіяльності.

У 2004 році співачка закінчила Київське вище музичне училище імені Глієра. З 2005 року стає солісткою ансамблю пісні й танцю Збройних сил України. А відомою Тіну зробив виступ на Міжнародному конкурсі молодих виконавців популярної музики «Нова хвиля», де співачка отримала спеціальний приз від Алли Пугачової.

Тіна Кароль має творчий успіх і купу нагород, але всі ми розуміємо, що за цим стоїть велика кропітка робота над своїм голосом. Співачка не зупиняється на досягнутому, знаходить нові форми подачі музичного матеріалу. Українських прихильників приємно вразив показ музичного фільму «Різдвяна історія з Тіною Кароль» (2015), на шоу «Голос» Тіна виступає як сильний тренер. Кожна пісня в її виконанні — хіт. А композиція «Україна — це ти» занесена в «Хрестоматію української дитячої літератури для читання в 1–2 класах».

Творчість цих українських виконавців — це не тільки природний талант, але й постійна робота над собою, зокрема над своїм артистизмом. «Золоті голоси» вдало сформували навички самоконтролю, забувши про хвилювання на сцені.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: