Музичне мистецтво, Поради        18 Травня 2020        1411      

Поради співакам: що таке артистизм, навіщо він потрібен і як його розвинути

Підготували 8 порад, які допоможуть співакам розвинути артистизм.

Що таке артистизм і навіщо він потрібен

Вокально-виконавський артистизм — це вищий рівень мистецької зрілості співака. Його помітно в єдності сформованих музично-інтелектуальних, вокально-технологічних і творчо-комунікативних властивостей.

Сьогодні успішність виступу значно залежить від його видовищності, а також від уміння співака говорити з аудиторією піснею, невимушено та впевнено тримати себе або навпаки приховувати свої справжні почуття.

Саме артистизм допоможе бути впевненішим на сцені, уміло «подавати» себе, тісніше встановлювати візуальний контакт зі слухачами, вичерпно передавати свої емоції й почуття, задум автора твору і, звичайно, удосконалити виконавську майстерність.

Як розвинути свій артистизм: основні поради

  1. Розпочинайте кожну репетицію з вокальних вправ. Це найкращий засіб розвитку вокальної техніки та набуття навичок голосоутворення.
  2. Виконуючи твір, зберігайте художню міру й естетичний вигляд. Не перевантажуйте пісню мелізматикою, завиваннями й під’їздами.
  3. Щодня працюйте над жестами, мімікою, поглядом, адже саме вони допомагають виразно відтворити сюжет твору й передати необхідні емоції.
  4. Вивчайте та використовуйте музично-ігрові, танцювальні рухи, щоб позбавитися статичності. Але їх не має бути занадто багато.
  5. Тренуйтеся перед дзеркалом, щоб побачити себе «зі сторони». Спробуйте начебто вийти на сцену й піти з неї, зосередьте увагу на співочо-сценічній поставі.
  6. Виступайте перед родиною, друзями. Так ви відчуєте себе в центрі уваги, потренуєтеся працювати на глядача та зможете позбавитися розкутості.
  7. Переглядайте відео професійних артистів і намагайтеся технічно й емоційно повторити твір у тому ж темпі й ритмі, але не втрачаючи своєї індивідуальності.
  8. Записуйте себе на відео чи аудіо та застосовуйте порівняльний аналіз. Він формує навички самоконтролю. Порівнюючи різні зразки звучання голосу, ви навчитеся розуміти й диференційовано сприймати окремі елементи вокального виконання. До аналізу можете залучати друзів-співаків і керівника.

Щоб виступ був вдалим, важливо вміти рухатися на сцені та менше хвилюватися.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: