Поради, Хореографічне мистецтво        22 Червня 2020        1385      

Стилі сучасного танцю: хаус

Становлення стилю та його особливості, основні елементи, техніки й найзручніший одяг.

Становлення та особливості стилю

Хаус — сучасний стиль танцю, утворений від однойменного стилю електронної музики в Чикаго на початку 1980-х. Це продукт клубів, де змагалися танцівники після закриття хіп-хоп вечірок. Спочатку стиль називали Freestyle dancing, а згодом уже House dance (хаус) — від назви клубу «Warehouse», у якому вперше діджеї почали грати хаус-музику. Будучи соціальним танцем, хаус базувався на Олдскул хіп-хоп та багатьох елементах з інших стріт-стилів, але не мав в основі чітких правил виконання рухів.

Значну роль у його формуванні відіграли африканські й латиноамериканські танці, бойові мистецтва, вог, вакінг і брейкінг. Цей стиль вирізняє особливий кач (грув), легкість, особлива «хвилеподібна основа» у роботі всього тіла, а також швидкий темп виконання рухів, навантаження від яких можна порівняти з аеробним. Основа все ж — індивідуальне сприйняття музики танцівником. Тож, якщо ви помітите ритмічність, драйв, динамічні рухи тіла, швидкі степи ногами та розслаблені рухи корпусом і головою — це саме House dance!

Основні елементи й техніки хаусу

Базу хаусу складають три основні елементи:

  • jacking — хвилеподібний грув корпусу, який починається з таза і змушує тіло рухатися в ритм музики та контролювати центр тяжіння;
  • footwork — комбінації степів ніг, стрибків та обертів;
  • lofting — повільна, партерна частина (хвилі, затяжки, елементи акробатики), яка виникла з нью-йоркського клубу «The Loft», звідки й отримала свою назву.

Згодом почали з‘являтися нові техніки, підстилі:

  • stomping — стрибкові елементи;
  • shuffling — ковзаючі кроки в танці, які створюють ілюзію паріння танцівника над землею;
  • stocking — гра з партнером.

Одяг

Як і більшість сучасних стилів танцю, House dance потребує розкутості та свободи рухів, тому вам знадобиться м’яке та зручне взуття, широкі спортивні штани, футболки й худі. Головне, щоб ви могли комфортно та легко рухатися!

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: