Музичне мистецтво, Поради        21 Лютого 2019        3085      

П’ять корисних порад, як відновити голос

У кожного вокаліста хоча б раз у житті були проблеми з голосом, наприклад, осиплість або повна його втрата. Це відбувається через надмірне напруження голосового апарата або певні захворювання. Що допоможе відновити ваш голос, окрім основного лікування? П’ять корисних порад — далі у статті.

1. Відпочинок для голосових зв’язок

Окрім правильного лікування, вашому голосу необхідний повний спокій. Це стосується не тільки режиму спокою для голосових зв’язок, а й вашого емоційного стану. У період відновлення необхідно уникати конфліктів і стресових ситуацій, а також утримуватися від розмов, особливо не варто шепотіти, адже це велике навантаження на голосові зв’язки.

2. Пийте багато рідини

Необхідно вживати більше теплих напоїв, адже вони сприяють швидшому одужанню. Окрім цього, із раціону необхідно вилучити їжу, що подразнює горло: солоні, гострі, надто гарячі або холодні страви.

3. Трав’яні чаї

Вживання теплого трав’яного чаю з чебрецю, ромашки, липи та чаю з імбиром полегшить ваш стан. Для кращого ефекту додайте мед.

4. Вологе повітря

Одним із подразників може бути сухе повітря у приміщенні. Для його зволоження потрібний спеціальний пристрій або вологе прибирання. Також допоможуть ємності з водою або провітрювання кімнати.

5. Парові інгаляції

Парові інгаляції ефірними маслами, наприклад, м’ятою, евкаліптом зменшують запалення. За їх відсутності можна подихати над мискою з гарячою водою, накрившись ковдрою. Найголовніше — пар не повинен обпікати дихальні шляхи.

Сподіваємося, наші поради корисні для вас!

Також зверніть увагу на п’ять найпоширеніших помилок у роботі над піснею.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: