Музичне мистецтво, Поради        03 Травня 2019        2169      

Дефекти голосу: форсоване звучання

Форсоване звучання — це голосний та напружений спів, що завдає шкоди вашому голосу. Причини, наслідки та способи виправлення цього дефекту — далі.

Причини і наслідки

Причини:

  • неправильна робота дихання, опори та подачі звуку;
  • затиск голосових м’язів;
  • бажання досягти максимальної гучності;
  • психологічний зажим.

З часом краса тембру «стирається», адже зв’язки швидко зношуються через неправильну роботу голосового апарата. Тож одним із основних недоліків форсованого звучання є втрата тембрових якостей голосу. Можливі різноманітні дефекти, наприклад, тремоляція голосу, що виникає за надлишку гортанного тиску. А також захворювання голосових зв’язок: виникають вузли, крововиливи, незмикання тощо.

Виправлення дефекту

Для боротьби з форсованим звучанням потрібно систематично працювати над голосом. Важливо пом’якшити голос і надати йому правильного звучання. Це повинно відбуватися поступово, аби м’язи звикли до правильної роботи без втрати тонусу. Особливу увагу необхідно звернути на три основні аспекти: репертуар, атака звуку, правильна опора та дихання.

Репертуар. Необхідно обмежити виконання імпульсивних творів, що провокують голосний спів. Виконання спокійних (із використанням legato) або швидких пісень, що потребують гнучкості голосу, допоможе в боротьбі з форсуванням.

Атака звуку. Використання придихової атаки під час співу допоможе зняти зайве напруження. До голосних, характерних для ваших розспівок, додайте приголосну «х» і невеликий видих. Стежте, щоб вправи були виконані на диханні та опорі. Для постійного використання краща м’яка атака. Досягти її можна за допомогою вживання приголосних л, м, н та співу з закритим ротом.

Правильна опора та дихання. Сконцентруйте увагу на правильному диханні, опорі та ненапруженій гортані, адже дуже часто перехід на форсоване звучання виникає внаслідок збою в роботі одного з цих елементів. Під час розспівування використовуйте голосні о, у, і, адже вони допомагають налагодити роботу гортанного сфінктера.

Досягти бажаних результатів допоможе систематична робота над розвитком вашого голосу! У пригоді також стануть вправи для збільшення його діапазону.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: