Поради, Хореографічне мистецтво        20 Січня 2020        1125      

Як знайти натхнення: 6 порад педагогу-хореографу

Переживаєте творчий застій чи просто шукаєте нові способи натхнення? Тоді ця стаття для вас.

Як знайти натхнення // gettyimages.com

Відпочиньте

Якщо причиною застою є втома, потрібно відпочити. Використайте вихідний день за призначенням. Намагайтеся навіть не думати про роботу, якою б улюбленою вона не була.

Зробіть щось незвичне

Іноді найкращий спосіб позбутися «творчого блокування» — зробити щось, що не має жодного відношення до вашої творчості. Зробіть щось, що не дуже добре знаєте, із чим вам раніше не доводилося працювати. Іноді саме це допомагає почати мислити й творити по-новому.

Спілкуйтеся з однодумцями

Ви можете почерпнути натхнення в групі однодумців. Такі зустрічі допоможуть вам інакше поглянути на речі. Ви зможете обговорювати нові шляхи особистого розвитку, ділитися досвідом і, як результат, творити.

Досліджуйте своє мистецтво

Дослідіть своє мистецтво в усьому його дивовижному різноманітті. Дивіться відео, відвідуйте майстер-класи, читайте книги. Так ви обов’язково знайдете що-небудь, що вас надихне. І пам’ятайте, що існує безліч танців, які здатні збагатити вас. Експериментуйте з енергією фламенко, жвавістю латини, елементами гімнастики тощо.

Досліджуйте своє мистецтво // gettyimages.com

Удосконалюйтесь

Педагогу необхідно постійно вдосконалювати свою майстерність. Якщо є можливість пройти курси підвищення кваліфікації, зробіть це! Намагайтеся хоч іноді відвідувати уроки своїх колег. Знайомтеся з хореографічними постановками різних жанрів танцювального мистецтва, аналізуйте побачене та прочитане, застосовуйте набуті знання в роботі зі своїми учнями.

Експериментуйте

Почніть новий проєкт — щось, що зовсім не вписується у ваш танцювальний репертуар. Винайдіть власний стиль чи поєднайте декілька вже популярних. Експериментуйте з одягом. Використовуйте незвичайну музику або якусь сюжетну історію. Придумайте абсолютно нову хореографію, кардинально відмінну від усіх попередніх.

Окрім натхнення, у роботі хореографа важливу роль відіграє вміння розучити постановку з учнями.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: