Поради, Хореографічне мистецтво        17 Квітня 2019        3545      

Естрадний танець: історія розвитку, різновиди, стан сьогодні

Як виник естрадний танець, на які різновиди поділяється, які має ознаки, що особливого в його виконанні тощо.

Історія розвитку естрадного танцю

Вважають, що естрадний танець сягає минулого століття і походить із виступів циганських танцівників і народних хорів на сільських святах. Танцювальна естрада до XX століття була представлена у виступах бродячих артистів i дивертисментах, де виконувалися оперні арії й уривки з балетів.

На початку ХХ століття зародилася традиція комедійного номера, заснованого на фольклорі. Напередодні Першої світової війни модними були «декадентські» або «салонні» танці, які складалися з елементів бальних напрямів й акробатичних підтримок. З’являлися сюжетні мініатюри комедійної тематики. Популярними були чечітка й танці «герлс» — синхронне повторення рухів групою дівчат. Трохи пізніше з’явилися дуетно-акробатичні номери. Виник військовий танець, який сформував окрему культуру. У 60-ті почали відкривати навчальні заклади з підготовки танцівників для естради.

Сучасний естрадний танець

Сучасний естрадний танець — це музично-хореографічна мініатюра, ідея якої виражена в чіткій драматургічній побудові: має експозицію, зав’язку, кульмінацію і фінал. Тобто кожен епізод танцювального номера втілений танцювально-ігровим або просто танцювальним прийомом. Також естрадний танець має містити елемент несподіванки. Адже його фундаментом є імпровізація. Танцівник зобов’язаний розкрити перед глядачем свою душу, а завчені рухи не допоможуть досягти належного результату, не проникнуть у серце. До того ж, танцівник повинен володіти не тільки хореографічними даними, а й високим рівнем акторської майстерності, оскільки естрадний танець — це не просто відточені рухи, а справжнє театральне дійство.

Естрадному танцю властива синтетичність виразних засобів хореографії, режисури, музики, вокалу, сценографії, світла, декорацій, костюмів тощо. До основних ознак належать: легка пристосованість до різних умов; короткочасність і концентрованість художньо-виразних засобів.

Сьогодні естрадний танець поділяють на такі різновиди: класичний, акробатичний, сюжетно-характерний танець (або сюжетно-танцювальна мініатюра), народний, військовий танець, танець «герлс»; ритмічні танці або «танці в тимчасових ритмах», що ввібрали в себе елементи чечітки, степу, побутового та бального танців.

Нагадуємо, що нещодавно в Миколаєві проведено обласний семінар з естрадної хореографії.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: