Поради, Хореографічне мистецтво        23 Грудня 2019        1170      

Стилі сучасного танцю: лінді хоп

Що таке лінді хоп, як виник цей стиль і його назва, а також детальний розбір рухів, розбитий на вісім тактів.

Що таке лінді хоп?

Лінді хоп — афроамериканський танець, утворений у Нью-Йорку в 20–30-х роках ХХ ст. Багато дослідників зазначають, що попередником сучасного лінді хопу є чарльстон. Вони мають рацію, але важливо додати, що прабатьком цього стилю вважають сakewalk. Це — танець, у якому поєднано елементи екзотичної африканської культури та ірландських танців.

Як виник стиль і його назва?

Під час Великої депресії стали популярні танцювальні марафони, оскільки переможці могли трохи заробити. У 1928 році на марафоні в одному з казино Манхеттена серед учасників опинився молодий темношкірий танцівник з Гарлема, відомий як «Шорти Джордж» Сноуден. Наприкінці марафону приїхала новинна компанія, і журналіст запитав Сноудена, як називається те, що він танцює. «The lindy», — пролунала відповідь. Так світ дізнався про свінг (лінді хоп — це його найскладніша форма).

За появу свінгу (англ. swing — «хитання») ми вдячні джазовим оркестрам. На відміну від маленьких джаз-банд, їхня гра була більш повнозвучною і буквально «розгойдувала» танцівників. Саме такий оркестр грав у Savoy Ballroоm — танцювальному серці Гарлема. В одному з куточків величезного танцзалу, відомому як Cat’s Corner, і народився лінді.

Як й інші танці під регтайм і джаз, лінді хоп швидко помітили продюсери Бродвею і Голлівуду. Так, народжений в Гарлемі, лінді хоп відправився в подорож світом.

Як танцювати лінді хоп?

Що робити партнерові? Встаньте лицем до партнерки й поставте ліву руку так, щоб лікоть злегка видавався вбік, передпліччя дивилося вперед, а кисть була на талії дівчини. Ліва кисть повинна мати такий вигляд, ніби ви тримаєте стакан води.

Контрбаланс: трохи нахиліться назад (партнерка повинна зробити те ж саме). На першому такті зробіть лівою ногою крок назад приблизно на 30 см. Одночасно рука повинна рухатися в напрямку тулуба.

На другому такті відставте праву ногу вліво (перед лівою ступнею). Ви будете рухатися вліво, через що партнерка повернеться в ту ж сторону.

На третьому такті, коли партнерка йде до вас та обходить кругом, правою рукою охопіть її спину. Одночасно зробіть потрійний крок, щоб закінчити, дивлячись у напрямку, протилежному тому, з якого ви починали. Потрійний крок необхідно виконувати у два такти трьома швидкими кроками, починаючи з вашої вільної (в цьому випадку лівої) ноги.

На четвертому такті знову використовуйте контрбаланс. На п’ятому — зробіть правою ногою крок назад. Це змусить партнерку обійти вас кругом. На шостому — зробіть лівою ногою крок уперед і відпустіть партнерку. До кінця цього такту ви повинні бути майже в тій же позиції, із якої починали.

На сьомому і восьмому тактах — потрійний крок на місці. Цього разу вільна права нога, тож і починати варто з неї.

Які дії партнерки? Встаньте лицем до партнера і поставте праву руку так, щоб правий лікоть трохи висувався вбік. Правою рукою ви начебто тримаєте кермо велосипеда. Встановіть контакт із партнером.

Контрбаланс: трохи нахиліться назад, приймаючи силу інерції від партнера. На першому такті зробіть крок уперед правою ногою. На другому — крок уперед лівою ногою. Тут ваш партнер зробить крок у сторону, а ви повернетеся так, аби стати до нього обличчям.

На третьому такті зробіть потрійний крок навколо партнера. Потрійний крок треба виконати за два такти трьома швидкими кроками, починаючи з вашої вільної ноги (в цьому випадку правої). На четвертому такті ви повинні повернутися навколо своєї осі, щоб стати обличчям до партнера і налагодити контрбаланс.

На п’ятому такті зробіть крок уперед лівою ногою. На шостому — назад правою ногою (поки партнер відпускає вашу спину). До кінця цього такту ви повинні бути практично в тій же позиції, з якої починали.

На сьомому та восьмому тактах треба виконати потрійний крок на місці. Цього разу вільна ліва нога, тож починайте з неї.

До речі, у 2018 році МОЦНТ та КОР провів семінар із сучасної хореографії, основою якого став саме лінді хоп.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: