Поради, Хореографічне мистецтво        14 Червня 2019        623      

Олеся Макогон про хореографічне мистецтво

Враження від Усеукраїнського фестивалю-конкурсу хореографічного мистецтва «Миколаївські зорі 2019», зауваження, рекомендації колективам і їх керівникам від голови Циклової комісії «Сучасна хореографія», викладача вищої категорії, методиста Херсонського училища культури, члена журі «Миколаївські зорі 2019» Олесі Макогон.

1. Які Ваші враження від Усеукраїнського фестивалю-конкурсу хореографічного мистецтва «Миколаївські зорі 2019»?

Насамперед хочу висловити подяку організаторам цього професійного хореографічного свята. Враження чудові, атмосфера добра, щасливого дитинства та натхненої творчості.

2. Що найбільше запам’яталося за ці три яскраві дні?

Найбільше запам’яталися очі дітей під час нагородження. Вони сяяли від задоволення, радості і щастя, а це означає, що фестиваль-конкурс «Миколаївські зорі» — один із тих заходів, що створений розвивати, удосконалювати, творити та надихати!

Також вразила наявність різноманітних костюмів, гарних, цікавих і дорогих. Це свідчить про те, що керівники мають смак і бачення того, як за допомогою сценічного костюма краще розкрити задум номеру.

3. Наскільки, на Вашу думку, корисний для танцівників фестиваль-конкурс «Миколаївські зорі»? І чим саме?

Рівень фестивалю-конкурсу був досить високий. А змагатися серед найкращих — це завжди цікаво, пізнавально та відповідально. Саме тому цей фестиваль дуже корисний для охочих виявити свій рівень професійної підготовки, якості виконання та створення хореографічних номерів.

4. Що особисто для Вас було найвагомішим у виступах конкурсантів? До чого ставилися найприскіпливіше, визначаючи переможців?

Для мене, як для члена журі, завжди важливо бачити в хореографічних постановках думку, яка розкрита та донесена за допомогою відповідної хореографічної лексики, створених образів, різноманітних танцювальних малюнків, прийомів і глядацького сприйняття. Не менш важливим є, звичайно, професійна підготовка і сценічна культура виконавців.

5. Які недоліки у виступах учасників Ви помітили?

Перш за все хочу звернути увагу на те, що музичний супровід номерів був не завжди вдало підібраний. Наприклад, для дітей краще обирати музику їх дитинства, яку вони знають, розуміють і яка їм до вподоби. Адже під мелодії минулого століття, які їм не цікаві, юні танцівники часто не можуть передати ідею хореографічної постановки.

6. На що порадили б звернути увагу танцівникам для досягнення ефективнішого результату в подальших конкурсах і фестивалях?

Сучасна хореографія дуже різноманітна. Номери з новою «лексикою» обраного стилю чи напряму сучасного танцю дуже цікаві. Але необхідно бути обережними, не змішувати занадто багато стилів і не вміщувати всі свої знання в один номер. Треба бути обізнаними та постійно розвиватися, тому що професійна майстерність приходить із досвідом і постійним пошуком нового.

7. Яку роль узагалі, на Вашу думку, відіграє хореографічне мистецтво в житті кожної людини?

Хореографічне мистецтво — це засіб самовираження, гармонійного розвитку, можливість пізнати себе та світ навколо за допомогою рухів тіла. Це — змога отримувати задоволення від миті перебування на сцені (якщо ти виконавець) і від пізнання, радості та щасливих емоцій (якщо ти глядач).

Нагадуємо, що фестивальна феєрія триває. Невдовзі на вас чекають масштабні всеукраїнські фестивалі: фестиваль-конкурс пісенної творчості «Пісенний драйв», фестивалі театрального мистецтва «Від Гіпаніса до Борисфена» та «Усмішки Глазового».

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: