Поради, Театральне мистецтво        02 Серпня 2021        563      

10 правил успішного сценарію

Якщо активно пошукати в інтернеті, то можна знайти дуже багато порад, які стосуються написання сценаріїв фільму, п’єси, статті. А як щодо написання сценарію концерта чи будь-якого заходу? Давайте по порядку!

1. Правило перше – забудьте про правила і сприймайте це як поради😊.

2. Що про що?!

Зазвичай, хочеться оминути цей нудний пункт і перейти одразу до практики. Але… Саме відповідь на це питання є основою Вашого майбутнього сценарію, тому давайте розберімось: на цьому етапі Ви повинні визначитись з тематикою заходу та ідеєю (яку потребу глядачеві я хочу закрити, що я хочу донести).

3. «Як корабель назвеш, так він і попливе»

Яким би чудовим не був Ваш сценарій, перше, що бачить глядач – це назва заходу. Погодьтеся, назва може як зацікавити, так і відвернути. Ваша задача – придумати таку назву, щоб самому зацікавитись. При цьому варто пам’ятати  про те, що назва повинна відображати зміст.

4. Ведучі передачі

Перше, що Вам потрібно зробити, це – вирішити, чи у Вас будуть ведучі чи дійові особи. Друге – скільки осіб і хто саме. Третє – погодитись з тим, що грамотно прописаний образ ведучих – це запорука успіху.

5. Конфлікт!

Будь-який сценарій – це історія, а рушійною силою будь-якої історії є конфлікт. Конфлікт виникає тоді, коли зустрічаються різні ІНТЕРЕСИ. Один переможе, другий програє; один хоче одного, а другий – іншого. Подібні ситуації наштовхують на питання «Що буде далі?», «Як так вийшло?». Задача сценариста полягає саме в цьому – підігрівати інтерес глядача в кожен момент.

6. Для кого я це роблю?!

Звичайно, кожен захід (а відповідно і кожен сценарій) розрахований на певну аудиторію. І це потрібно завжди мати на увазі. Вік глядачів, коло захоплень, мова спілкування. Не розраховуйте залучити максимально широку аудиторію, тому що зазвичай такий підхід не приносить успіху. Подумайте, кого б Ви хотіли бачити в ролі свого глядача, і робіть(в першу чергу) для них.

7. Монтаж

При побудові сценарію автор повинен стежити за логічністю розвитку теми. Кожен епізод сценарію повинен бути пов’язаний смисловими містками з попереднім і наступним. Але при цьому повинна бути закінченість кожного окремого епізоду. Автор повинен мати чітке розуміння, як з одного блоку логічно перейти в інший.

8. Загальний збір

Музичне оформлення, відео матеріали, концертні номери, сценічне світло та звук – все це являється наповненням Вашого сценарію, від якого залежить фінальна картинка.

9. Бути собою!

Ніколи не намагайтесь писати як хтось. Навіть якщо Ви не сумніваєтесь в якості та величі автора. Пишіть так, як це вмієте робити саме Ви! Бо саме в цьому і є унікальність ВАШОГО сценарію!

10. Можливо, цей пункт знадобиться Вам для того, щоб дописати своє правило успішного сценарію! Успіхів!

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: