Новини        08 Червня 2018        747      

Ювілей «Горицвіту» — пісенної квітки Новоодещини

8 червня в мистецькому житті Новоодеського районного будинку культури відбулася значна подія. Найстаріший та знаний на Миколаївщині народний хор «Горицвіт» святкував своє 45-річчя від дня присвоєння йому почесного звання «народний». Понад 60 років цей колектив не перестає дивувати своєю виконавською майстерністю, цікавими творчими здобутками та концертною діяльністю.


А розпочався творчий шлях колективу в далекому 1955 році, коли випускник Одеської консерваторії Віталій Толстих на базі Новоодеського РБК створив хор із любителів та шанувальників пісенного мистецтва, людей різних професій, самовідданих і закоханих в українську пісню, яка стала для них сенсом життя та натхненням.
Назву «Горицвіт» хор отримав завдяки творчій поїздки хористів у Карпати, де їм розповідали про чарівний горицвіт, що променем сонця він зійшов і віщо квітує полум’яним цвітом. А згодом горицвіт був оспіваний у пісні видатного українського композитора-співака Миколи Мозгового. Ліпшої назви не могло й бути для співаків, що потім гордо понесуть українські пісні всією Новоодещиною, Миколаївщиною, а згодом Україною. Колективом керували кращі хормейстери Миколаївщини такі як: заслужений працівник культури України Анатолій Затурян, Віктор Ромко, Лариса Вітренко, Володимир Скоріков, які внесли значний і відчутний вагомий вклад у розвиток, збереження та популяризацію пісенної творчості, зокрема хорового жанру.
Пісні «Горицвіту» лунали повсюди: на різних літніх майданчиках, скверах та парках, полях, виробничих ділянках, цехах та будинках культури. За високий художній рівень та виконавську майстерність, активну творчу діяльність зі збереження, розвитку і пропаганди української культури, за активну навчально-виховну роботу серед учасників колективу, участь в організації дозвілля населення, хоровому колективу було надано почесне звання «народний». Репертуар хору різноплановий: пісні відомих українських сучасних композиторів, композиторів-класиків, обробки українських народних пісень. У репертуарі хору є багато авторських творів самодіяльних поетів і композиторів, зокрема, Володимира Ніцака та Володимира Скорікова про рідний край, його історичну славу і красу, його сьогодення та майбутнє.
З 2008 року хором керує досвідчений та талановитий хормейстер Олександр Кондратов, який примножив славу колективу та його творчі здобутки.
У творчій скарбниці хору багато почесних нагород різного рівню, він лауреат регіонального фестивалю хорового виконавства «Чорнобаївський заспів» (Херсонська область), лауреат обласного конкурсу хорових колективів ім. М. Аркаса, лауреат регіонального фестивалю хорового співу «Моя ти земле калинова», лауреат обласного конкурсу хорових колективів «Битва хорів» та «Материнська пісня».
Творчий звіт Новоодеситів зачарував усіх глядачів, не залишив нікого байдужим. Усі приєднувалися до щирих поздоровлень та побажань, до гуртового співу, насолоджуючись мелодійним звучанням, багатоголоссям, ансамблевим строєм та яскравою степовою манерою Прибузького краю.
Шановні ювіляри! Миколаївський обласний центр народної творчості та культурно-освітньої роботи приєднується до суцвіття привітань, щиро бажає вам творчих злетів, добра, любові, краси та злагоди! Нехай здійсняться всі ваші творчі та життєві плани, надії, мрії й ніколи не згасає у ваших серцях творчий пісенний вогник!

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: