Новини        06 Жовтня 2017        920      

Живописний жовтень

Щороку кожної другої неділі жовтня в Україні святкується День художника.Миколаївщина багата цікавими особистостями, чиї роботи прикрасили галереї не лише рідних виставкових залів, а й далекого зарубіжжя. Сьогодні любителі художнього мистецтва також додають свої відтінки до загальної палітри Миколаївщини мистецької. Хто ж вони, яскраві та самобутні, талановиті та творчі художники-аматори, чиї роботи варті уваги?

Робота Віктора Хізниченка

Не випадково, що своє «професійне свято» художники відзначають саме в жовтні, адже пейзажі місяця неперевершені за своєю красою. Серце осені дарує сріблясто-білі тумани, від першої прохолоди дихання стає легшим. У прозорому синьому небі сонце ще сяє золотом, і від цієї неповторної краси серце б’ється частіше…

Уся краса осінніх краєвидів відтворюється в картинах художників-аматорів обласного народного творчого об’єднання «Прибужжя». У колоритних пейзажах оживає українська нива, розписні панно прикрашають веселковим мерехтінням степові квіти. Осінні натюрморти дивують соковитістю стиглих фруктів, а в пелюстках пишних соняшників і яскравих кетягах калини заблукало сонячне проміння.

Декоративні панно Наталії Ракітіної з Баштанського району — динамічні та рухливі. Квіти, листя і важкі кетяги тягнуться одне до одного, створюючи єдиний колоподібний малюнок. Коло є символом нескінченності, вічності та внутрішньої єдності. Чорнобривці, калина, соняшник, барвінок, золоте колосся — ці символи здавна уособлюють красу нашої України. Квітково-рослинна композиція підкріплюється жовто-червоною палітрою фарб, що посилює відчуття осіннього настрою.

Робота Наталі Ракітіної

Робота Наталі Ракітіної

Робота Наталі Ракітіної

Живописні картини молодої художниці з Березанського району Стефанії Чаплигіної, майстрині народного гурту «Свічадо», сповнені особливої осінньої краси, спокою та гармонії. Кольорова палітра робіт художниці стримана й не дуже яскрава. Саме тому, дивлячись на ці роботи, людина не відчуває втоми, а її душу сповнюють добрий і сонячний настрій.

Робота Стефанії Чаплигіної

Робота Стефанії Чаплигіної

Робота Стефанії Чаплигіної

Баштанська художниця Алла Бондарєва працює в жанрі naive art чи «наївного» живопису, який є одним із напрямів самодіяльного мистецтва. Вважається, що цей вид мистецтва колоритно підкреслює авторську оригінальність аматора та відображає суть української духовної спадщини. Художниця використовує «відкриті» кольори для створення своїх картин, що надає їм фольклорної барвистості та природності.

Робота Алли Бондарєвої

Робота Алли Бондарєвої

Робота Алли Бондарєвої

Радість від пізнання навколишнього світу відчувається в картинах художниці з Березанського району Марії Гаврилюк. Мисткиня застосовує багато прийомів для створення картин із декоративного живопису: необхідного об’єму в композиції додає рельєфне ліплення, кольорова палітра насичена золотаво-жовтими та теракотовими відтінками, а багатошарове накладання фарб надає полотнам своєрідної динаміки. Так народжуються картини, у яких художниця оспівує красоти благодатного Причорноморського краю.

Робота Марії Гаврилюк

Робота Марії Гаврилюк

Робота Марії Гаврилюк

Похмурого осіннього дня все навкруги ніби вкрите прозорим серпанком, має приглушені кольори, які навіюють легкий смуток. З іншого боку, усе сповнене особливої незвичної краси. Про це розповідають живописні полотна баштанської художниці Людмили Бєлосвєт. З її картин глядачів радують багатобарвне вбрання дерев, довгі сільські вулиці та соковиті дари щедрої осені.

Робота Людмили Бєлосвєт

Робота Людмили Бєлосвєт

Робота Людмили Бєлосвєт

Нікого не залишають байдужим і дивовижні роботи талановитого художника з Братського району Віктора Хізниченка. У творчому доробку митця численна кількість живописних полотен, у яких яскраво відображені будні рідного села, відчувається захоплення природною красою місцевих краєвидів, любов до рідних та близьких серцю людей. Пейзажі та натюрморти художника насичені духом українських традицій, повагою до батьківського дому й культурних цінностей рідної Братчини.

Робота Віктора Хізниченка

Робота Віктора Хізниченка

Традиції та сучасність переплелися в картинах молодого художника Василя Нікітіна. Сміливі і відкриті кольори, гра відтінків і контрастів, творчий крок від академічного живопису до сучасного авангарду — це притаманне аматору з Врадіївки. Портрети, пейзажі та натюрморти викликають захоплення Миколаївщиною. Художник багато подорожує, виїжджає на пленери, бере участь у сучасних проектах, де не тільки шукає нові ідеї й форми їхнього втілення, а й із задоволенням знайомить глядачів і гостей України з красотами нашого регіону. Сьогодні Василь Нікітін є автором власного молодіжного проекту «Крізь призму», завдяки якому створена серія нових робіт, присвячена сучасному Миколаєву.

Робота Василя Нікітіна

Робота Василя Нікітіна

Робота Василя Нікітіна

Насолодитися красою робіт художників-аматорів обласного народного творчого об’єднання «Прибужжя» можна на виставці художніх виробів творчих родин Миколаївщини «Єдина родина», яка працюватиме до 16 жовтня 2017 року в Миколаївському обласному художньому музеї імені В. В. Верещагіна.

З Днем художника!

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: