Новини        28 Березня 2017        488      

«Зіркові» майстер-класи на обласному семінарі для керівників дитячих вокальних колективів

28 березня в Миколаївській обласній бібліотеці для дітей імені В. О. Лягіна було надзвичайно гамірно, адже понад 70 керівників дитячих вокальних колективів Миколаївщини з’їхалися на семінар, організований Миколаївським обласним центром народної творчості та культурно-освітньої роботи. Про складові успіху юного вокаліста, несподівані зізнання й сюрпризи від зіркових тренерів — читайте в нашій статті.

Семінарські заняття для керівників дитячих вокальних колективів цього разу повністю були присвячені підготовці юних талантів до участі в обласному фестивалі дитячої та юнацької творчості «Art-mix», який визначатиме найкращих із кращих на початку червня. Саме на цьому наголосила в привітальному слові директор Миколаївського обласного центру народної творчості, заслужена артистка України Наталія Баштова, яка подякувала присутнім за плідну працю, результатом якої є широке коло переможних виступів юних миколаївців на обласних і всеукраїнських заходах. Але у творчому процесі завжди треба вдосконалювати майстерність.

Наступний доповідач — провідний методист по роботі з дітьми та молоддю МОЦНТ та КОР Вероніка Гаврилюк звернула увагу семінаристів на типові помилки юних співаків, помічені членами журі під час відбіркових турів «Art-mix»:

 • проблеми з інтонуванням у виконанні пісні;
 • неадаптований під вокальні та вікові особливості виконавця репертуар, наслідок — зажатість дитячого голосу, дитина кричить;
 • демонстрація невідпрацьованого матеріалу. Конкурсант має презентувати пісню, яка є в його репертуарі не менше року;
 • ігнорування принципів розвитку артикуляційного апарату дитини;
 • непродуманість динамічної палітри номеру. Режисура виступу має бути цілісною, розвивати думку твору;
 • невідповідність сценічного одягу тематиці пісні.

Окрему увагу методист звернула на правильне оформлення заявки на участь у фестивалі, у якій мають бути зазначені всі відомості про виступ — згідно зі встановленою формою. А також оголосила, що фонограми до номерів учасників «Art-mix», треба надіслати на golovna@ocnt.com.ua до кінця квітня.

Тетяна Орлова

«Джаз — це відчуття звуку душі, а не сили голосу», — з цього почала свій виступ викладач Миколаївського державного вищого музичного училища Тетяна Орлова, яка завітала на семінар разом зі своїми студентами. Під час майстер-класу викладач із семінаристами опрацювали техніку розспівування в джазовій манері виконання, в основу якої покладено:

 • імпровізаційність та відчуття гармонії;
 • ритмічні особливості — пунктирний ритм, відчуття триольності;
 • різні прийоми виконання — глісандо, правила м’якого переходу з грудного в головний регістр.

Досить несподіваним зізнанням від відомої миколаївської джазистки було те, що у своїй роботі з учнями вона останнім часом усе більше відходить від класичних канонів, а звертається до індивідуальних голосових особливостей, які треба відшліфовувати та надати обрамлення. Саме цей аспект і був заявлений викладачем під час роботи зі студентами, які продемонстрували своє відчуття джазових та естрадних композицій.

Олександра Казакова

Тему самопізнання, розвитку індивідуальності, ігнорування шаблонів продовжила Олександра Казакова, керівник вокальної студії «Alterego», автор-виконавець, композитор, учасниця телевізійного талант-шоу «Голос країни-6». На прикладі роботи зі своєю ученицею постійний член журі «Art-mix» продемонструвала правила розкриття індивідуальних вокально-технічних особливостей дитини:

 • подолання голосових зажимів;
 • розуміння техніки дихання та її правильного використання;
 • введення дитини в потрібний емоційний стан для кращого розкриття теми твору;
 • індивідуальнаий підхід до процесу розспівування та обрання репертуару;
 • постійно шукати свій образ, стиль, манеру виконання, не боятися змінювати твір під себе.

Учениця Олександри Казакової

Відома миколаївська співачка, зірка якої все яскравіше сяє на небосхилі талантів України, наголосила, що сьогодні особливо цінується оригінальність та індивідуальний колорит виконавця. Саме тому вона побажала керівникам мудрості та професійності в процесі обрамлення дорогоцінних дитячих перлинок.

Приємним подарунком від Олександри Козакової для всіх семінаристів стало виконання «Арії дружини Дракули» з відомого сучасного мюзиклу та романсу «Там нет меня».

 

А ми нагадуємо, що наступні семінарські заняття відбудуться 5 квітня. До спілкування запрошуємо керівників студій образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва.

Більше фото на нашій сторінці у Facebook.

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

  Позначки:

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: