Музичне мистецтво, Поради        01 Лютого 2017        1767      

5 типових помилок викладачів вокалу

Гігієна дитячого голосу — важливий аспект, про який під час занять із вокалу часто забувають викладачі-практики. Недотримання елементарних правил у процесі роботи з голосовим апаратом дитини може призвести навіть до втрати голосу. Ми пропонуємо звернути увагу на 5 типових помилок, які припускають викладачі під час підготовки вокалістів до виступів у обласних дитячих заходах.

1. Надмірне напруження голосового апарату не відповідає ступеню його тренованості

Викладач має відбирати репертуар за віковими та вокально-технічними можливостями дитини. Упродовж першого року навчання співу заняття повинні тривати не більш ніж 30 хвилин із двома-трьома перервами  на 3‒5 хвилин. Надалі — не більше години з двома перервами на 10‒15 хвилин.

2. Форсоване звучання голосу, зловживання високими нотами

Перевантаження зв’язок призводить до захворювання голосового апарату: «пісок у голосі» (сип), хрипота, втрата голосу. Викладач має роз’яснити дитині та закріпити на практиці техніку виконання музичного матеріалу в межах її голосових даних.

3. Спів під час хвороби дитини

Під час респіраторних захворювань відбувається запалення голосових зв’язок, що призводить до їхнього набряку та вразливості. Рекомендуємо під час хвороби не допускати дитину до занять вокалом, тим паче до концертних виступів. Необхідно уникати перевтоми голосу, що значно стомлює і збіднює його.

4. Перенапруження зв’язок під час мутації голосу

У підлітковому віці відбувається значне зростання гортані, як наслідок — вокальні обмеження. Репертуар для дівчат 13–14 років, а хлопчиків 14–15 років слід підбирати більш ретельно, з огляду на їхні індивідуальні можливості виконання. Пам’ятайте, що перенапруження голосового апарату в цей період може згубно відбитися на учневі й, можливо, на його вокальному майбутньому.

5. Вживання перед виступом їжі та напоїв

Гострі, солоні, надмірно гарячі або холодні страви чи напої стимулюють подразнення голосового апарату, що позначається на якості звучання. Вживати їжу рекомендуємо за 2 години до виступу. Напої мають бути негазованими та теплими.

Уникнення типових помилок допоможе зберегти та розвинути дітям вокальні здібності та таланти! До речі, вже незабаром є чудова нагода їх проявити, адже стартують відбіркові тури обласного фестивалю дитячої та юнацької творчості «Art-mix». Слідкуйте за графіком.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

  Позначки:

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: