Поради, Хореографічне мистецтво        25 Березня 2020        1437      

5 біографічних фільмів про відомих танцівників

Не знаєте, чим зайнятися під час карантину? Радимо переглянути 5 захопливих фільмів про танцівників різних країн і напрямів. Обіцяємо, ви не залишитеся байдужими!

La Danseuse

La Danseuse / Танцівниця

«Танцівниця» — драма про американську танцівницю Лої Фуллер. Саме її вважають засновницею танцю модерн. Стефані ді Джусту вперше представила свій дебютний повний режисерський метр на Каннському кінофестивалі 2016 року.

Dancer / Танцівник

«Танцівник» — фільм-сповідь, заснований на реальних подіях. Розповідає про тернистий творчий шлях відомого українця Сергія Полуніна. Режисер — Стівен Кантор. Цікаво, що фільм містить рідкісні сімейні архіви, розповіді друзів і, звичайно, інтерв’ю самого артиста.

Анна Павлова

«Анна Павлова» — фільм про російську балерину Анну Павлову. Там є все: мрії, пошук себе, успіх і розчарування, самовідданість й особиста драма. Режисер — Еміль Лотяну. У 1984 році стрічку номіновано на Державну премію СССР. Спочатку світ побачив двосерійну картину, а вже 1986 року — п’ятисерійну версію.

The White Crow / Нурєєв. Білий ворон

«Нурєєв. Білий ворон» — біографія легендарного балетного танцівника Рудольфа Нурєєва. Британський кінофільм зняв 2018 року режисер Рейф Файнс. В основу стрічки покладено книгу англійської романістки Джулії Кавана.

Nijinsky / Ніжинський

«Ніжинський» — фільм режисера Герберта Росса. Він знайомить нас із непростою долею танцівника та балетмейстера Вацлава Ніжинського. Розповідає про його життєві перипетії: шлях від успіху до божевілля. Прем’єра картини відбулася 20 березня 1980 року в США та 24 вересня — у Франції. У стрічці вдало поєднано хореографічні сцени з життєвою драмою головного героя.

Не менш цікаві хореографічні постановки в мюзиклах.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: