Поради, Хореографічне мистецтво        03 Лютого 2020        1441      

5 незвичних хореографічних постановок у маловідомих мюзиклах

Відпочиньте від теорії, подивіться нашу невелику, але корисну підбірку відео.

Мила Чаріті // hollywoodreporter.com

Мюзикл — це музично-сценічна вистава, що поєднує прості діалоги, естрадну та побутову музику, хореографічне, драматичне й оперне мистецтва. Історія може мати драматичну або історичну основу; розповідати про любов, щирі почуття або містити глибокий політичний, філософський чи соціальний підтекст. Відомі мюзикли: «Кабаре», «Кішки», «Моя прекрасна леді», «Звуки музики», «Чикаго», «Привид опери», «Евіта».

Але ви їх уже бачили, і, можливо, не один раз. Розпочнемо нашу підбірку незвичного з арт-хаузного мюзиклу з Бйорк у головній ролі.

Dancer in the Dark / Та, що танцює в темряві

«Та, що танцює в темряві» — мюзикл режисера Ларса фон Трієра. Фільм відзначений «Золотою пальмовою гілкою» Каннського кінофестивалю 2000 року.

Хореограф Вінсент Патерсон.

The Wiz / Віз

«Віз» — американський сімейний пригодницький мюзикл режисера Сідні Люмета. Прем’єра відбулася 24 жовтня 1978 року. Цікаво, що Майкл Джексон зіграв у «Віз» свою першу роль — Опудала.

Хореограф Луїс Джонсон.

Rent / Богема

«Богема» — екранізація однойменного бродвейського мюзиклу, який отримав Пулітцерівську премію і премію Тоні. Картина знята 2005 року режисером Крісом Коламбусом.

Хореограф Кіт Янг.

Sweet Charity / Мила Чаріті

«Мила Чаріті» — фільм-мюзикл, кінодебют Боба Фоссі як режисера і хореографа.

Під час фільмування «Милої Чаріті» Фоссі вперше застосував різкі зміни ракурсів танцівників. Цим він не тільки зробив певну революцію в кінематографічній подачі танцю (раніше всі подібні номери знімали тільки фронтально й майже безперервно), але й заклав основи монтажу сучасних відеокліпів.

Nine / Дев’ять

«Дев’ять» — американський мюзикл 2009 року. Режисер і хореограф — Роб Маршалл. Серед інших його робіт найбільшу популярність здобули фільм «Чикаго» і римейк бродвейського мюзиклу «Кабаре».

Мюзикли надихають на власні хореографічні постановки. Але важливо вміти не тільки придумати танець, а й ефективно поставити й відпрацювати його в колективі.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: