Поради, Хореографічне мистецтво        15 Травня 2019        1250      

Рекомендації керівникам-початківцям: ефективне розучування танцювальної постановки

Для керівника хореографічного колективу важливо вміти не тільки придумати танець, а й ефективно поставити й відпрацювати його в колективі. Сім основних етапів розучування постановки та провідні методи сьогодні — далі у статті.

Сім основних етапів розучування постановки

  1. Перш за все необхідно обрати стиль танцю й, аби зацікавити учнів і підготувати їх до подальшої роботи, надати історичну довідку стилю, зазначити відомих представників, розповісти про основні специфічні рухи тощо.
  2. Запропонувати учням прослухати музику та проаналізувати її: визначити її характер, темп та музичний розмір.
  3. Пояснити учням правильність виконання тих чи інших рухів, показуючи їх на своєму прикладі.
  4. Повторити рухи разом із танцівниками.
  5. Запропонувати учням виконати рухи чи певну танцювальну зв’язку самостійно, аби краще розібратися в структурі руху, м’язово відчути його та швидше запам’ятати. А педагог у цей час може побачити допущені помилки і вчасно їх виправити.
  6. Вивчивши всі рухи окремо та певні комбінації (зв’язки), поступово поєднати їх разом із різноманітними переходами, малюнками, створивши цілісний танець.
  7. Для запам’ятовування, відпрацювання та вдосконалення хореографічної постановки за допомогою технічної та акторської майстерності, для грамотного музичного виконання необхідно багаторазово повторити вивчений танець.

Методи розучування танцювальних рухів

Сьогодні є декілька провідних методів розучування танцювальних рухів.

  1. Метод розучування по частинах: елемент танцю ділиться на прості частини, кожна з яких розучується окремо з подальшим угрупованням частин в потрібній послідовності в єдине ціле.
  2. Цілісний метод: розучування руху повністю в повільному темпі. Цей метод підходить для простих рухів.
  3. Метод тимчасового спрощення: складна комбінація чи вправа зводиться до простої і розучується в такому вигляді. Потім її поступово ускладнюють, наближаючись до основної завершеної форми.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: