Музичне мистецтво, Поради        01 Грудня 2017        2919      

6 особливостей джазової манери співу

Сьогодні для досягнення індивідуальності та унікальності кожен вокаліст має постійно відкривати для себе нові стилі та манери виконання. Допомогти в цьому може джаз, особливості якого виразять феєрію емоцій і почуттів співака якнайбільше. Ми пропонуємо вам 6 складових, використання яких звільнять від класичних канонів та урізноманітнять ваше виконання.

Елла Фіцджеральд. Світлина: gettyimages.co.uk

1. Bending — з англ. «згинання»

Це спосіб інтонування нагадує стогін. Його особливістю є під’їзд або підтяжка до ноти на півтон або тон.

2. Blues tones — з англ. «блюзові тони»

В афроамериканському фольклорі і джазі існує специфічне інтонування деяких ступенів ладу, найчастіше — III, V і VII ступені. Нотація подібного інтонування привела до того, що блюзовим ладом стали називати лад з мінорною терцією й низькою септимою. Блюзове інтонування використовується не тільки при виконанні блюзів, а й при виконанні джазових стандартів.

3. Scat singing — з англ. «скет манера»

Манера, що характеризується співом на склади. Її часто пов’язують з імітацією звучання окремих інструментів, інструментальних груп і навіть великих оркестрів. Вперше скет прозвучав у виконанні Луї Армстронга. Це сталося, коли під час запису він забув слова і почав співати безглузду звукову імпровізацію на склади. Надалі Луї Армстронг використовував цей прийом досить рідко.

4. Swing — з англ. «гойдання, коливання»

Однією з найважливіших особливостей джазової музики є її ритмічна основа. «Свінгування» являє собою виразний засіб джазової музики, що характеризується наявністю ритмічних пульсацій, постійних відхилень від опорних метричних долей, що створює ефект нестійкої рівноваги. При виконанні необхідно випереджувати або запізнюватись при взятті нот, зрушуючи акценти, завдяки чому відчувається ритмічне розгойдування.

5. Філірування звуку

Невід’ємною частиною джазового співу є філірування звуку, тобто зміна динаміки звучання взятої ноти від «piano» до «forte» або навпаки. Філірування є показником оволодіння виконавцем складною вокальною джазовою технікою.

6. Вібрато

У джазовому співі вібрато характеризується підвищеною амплітудою коливання голосових зв’язок, що впливає на висоту звуку. Джазові вокалісти часто використовують стильове вібрато, яке урізноманітнює виконання певних звуків у творі.

Дані джазові особливості виконання знайшли своє відображення у творчості відомих джазових виконавців Луї Армстронга, Бессі Сміт, Біллі Холідей, Елли Фіцджеральд, Сари Воан.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: