Нематеріальна культурна спадщина        07 Червня 2019        638      

Бренди Європи: середньовічний фестиваль троянд у Греції

Середньовічний фестиваль троянд на острові Родос греки започаткували у 2006 році. Він набув такої популярності, що EFFE (організація Europe for Festivals, Festivals for Europe) визначила його як один із найкращих фестивалів у Європі.

Час і місце проведення фестивалю

За міфами, володар Олімпу Зевс створив острів Родос для Геліоса. Сонячному богу острів так сподобався, що він став його покровителем і подарував людям безцінну квітку — троянду.

В останні дні травня, коли все цвіте й буяє зеленню, у місті Родос починається незвичайна подія. Саме місто — живе втілення історії: бруковані кам’яні вулиці та площі, вузькі алеї, мінарети, старовинні стіни кам’яних будівель та діючі фонтани. Величні будинки, побудовані в XIII-XIV сторіччях, стають найкращими декораціями. До речі, середньовічне місто Родос є об’єктом Світової спадщини ЮНЕСКО.

Фестивальні дійства проходять в історичних кварталах міста, оточених старезними стінами й великим ровом. Численні прихильники та учасники свята, наче на машині часу, переносяться в далеке середньовіччя.

Колорит і перебіг фестивалю

Звучить труба і, наче в казці, зі старовинного замку виїжджають лицарі на конях, йдуть піші воїни в лицарських металевих обладунках. У цей час на вулицях немає сучасних авто. На площах зайняли місця середньовічні торговці, які пропонують уже забуті солодощі та специфічну їжу. Поряд на традиційному знарядді працюють ковалі, гончари, ткачі, теслярі.

Заманюють публіку до себе й вуличні актори: акробати, клоуни, жонглери, гімнасти. Вражають красою знатні дами, що виходять до публіки у старовинних нарядах. Тут же прогулюються чаклуни й відьми, купці й ченці, прості селяни. До самого вечора панує атмосфера середньовічного міста.

Коли ж на місто впадає темрява, глядачів зачаровують чудові фаєр-шоу, концерти, вистави лялькових театрів, а також незвичні конкурси та ігри, жартівливі змагання.

Тут можна наважитися стати учасником шабашу відьом; побитися мечами, постріляти з луку, узяти участь у шахових турнірах. Також можна потанцювати в оточенні прекрасних фей. Учасники і гості свята можуть відвідати семінари з середньовічних технологій, екскурсії старовинним містом та середньовічний симпозіум, де навчать навіть робити костюм із броні.

Два дні місто вирує, та, на жаль, свято швидко минає, а численні глядачі шкодують, що пора вертатися в сучасне буденне життя.

До розробки програм фестивалю долучають етнографів, істориків, акторів і художників, аби історичні інсценування були максимально наближеними до реальності.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: