Новини, Творче об'єднання «Прибужжя»        06 Грудня 2021        303      

Дива «Етносвітлиці»: готуємось до прийдешніх свят

Другого грудня з метою підвищення кваліфікації майстрів народного мистецтва в Етносвітлиці відбувся майстер-клас для мінігруп від майстрині НТО «Прибужжя» Наталії Мазур. Цього разу учасникам з Галицинівської, Воскресенської, Баштанської, Новоодеської громад та м. Миколаєва було запропоновано навчитися створювати ткані інсталяції на новорічну тематику «Сучасна ялинка».

Інсталяція – одна з форм сучасного мистецтва, яка виникла у другій половині XX століття. Це створення тривимірних просторових композицій та об’єктів із застосуванням різноманітних матеріалів: дерева, паперу, металу, пластику, тканин, а також із застосуванням технік плетіння, в’язання, зварювання, ліплення тощо. В основі такого об’ємного мистецтва лежить сприйняття простору та його багатогранної трансформації.

Майстриня Наталія Мазур, створюючи інсталяції, бере за основу техніку ручного ткацтва – одного з найдавніших видів ремесел.

Тож перейшовши від теорії до практики, учасники майстер-класу почали опановувати основи ткацтва. Для каркасної основи інсталяції майстриня запропонувала використати металеву сітку, яка стала прекрасною площиною для ткацтва. Для творчого процесу і втілення своїх ідей обрали барвисте розмаїття вовняних і бавовняних ниток, атласних стрічок та клаптевих смужок. Щоб надати ялинці індивідуальної святковості, кожен учасник оздобив виріб декором за власним бажанням.

Кожен з присутніх мав змогу створити часточку казкового настрою та впевнитися у тому, що «Дива народжуються саме тут!».

Після закінчення практичного заняття відбулось обговорення щодо підготовчої роботи до новорічної виставки, а також участі майстрів у майбутніх оглядах і конкурсах.

Наголошуємо, що у зв’язку з карантинними вимогами до участі у майстер-класах допускаються мінігрупи та окремі учасники, які обов’язково мають захисну маску, сертифікати про вакцинацію або чинні негативні ПЛР-тести.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: